כך מתנהלת הפוליטיקה בארה"ב. קרן נוצרית סודית שמטרתה להפיץ אחווה בקרב מנהיגים נוצריים ברחבי העולם, מקיימת פעם בשנה אירוע פוליטי המוני שהנוכחות בו לחברי שתי המפלגות היא חובה. השנה נכח באירוע גם הנשיא אובמה, למרות טענות על מעורבות הארגון בקידום חקיקת עונש מוות להומואים ולסביות באוגנדה

קרן האחווה Fellowship Foundation, הידוע גם בכינוי "המשפחה", הוא ארגון נוצרי המטיף למנהיגות המבוססת על חזרה לערכים מסורתיים ושמרניים. לארגון קשרים רבים בוושינגטון, בקרב שתי המפלגות, והוא מקפיד על התנהלות ממלכתית. רוב פעילותו של הארגון הינה חשאית, בנימוק רשמי של "מתן בסתר", והיא כוללת ארגון תפילות משותפות לפוליטיקאים ממפלגות יריבות, וגם למנהיגי מדינות נוצריים.

עם זאת, מפיק הארגון מדי שנה אירוע גלוי בשם "תפילת ארוחת הבוקר הלאומית", אליה מוזמנת הצמרת הפוליטית והדיפלומטית של ארה"ב, ואשר מהווה אירוע "חובה" לכל פוליטיקאי בבירה. מאז שנות החמישים, מקפידים נשיאי ארה"ב להתייצב לאירוע לפחות פעם אחת במהלך כהונתם, והשנה עשה זאת גם הנשיא המכהן ברק אובמה.

עונש מוות להומואים באוגנדה ומועדון ארוחת הבוקר. אובמה.

עונש מוות להומואים באוגנדה ומועדון ארוחת הבוקר. אובמה.

ואולם, מחוץ למלון הילטון וושינגטון, בו התקיים האירוע, התקבצו בקור העז כמה עשרות פעילי זכויות להט"ב, אשר ביקשו להזכיר לאובמה כי קרן האחווה אינה מסתפקת בהפצת רעיונות של שלום עולמי ברוח החסד הנוצרי, אלא עוסקת, במסגרת פעילותה ברחבי הגלובוס, גם בקידום השקפות שנויות במחלוקת. עיקר הזעם נובע מהמעורבות של "המשפחה", לכאורה, בקידום אחד החוקים הדרקוניים ביותר שחוקקו נגד להט"ב מעולם: עונש המוות להומואים, לסביות 'ועוזריהם' באוגנדה.

על פי הטענות, יוזם ההצעה, חבר הפרלמנט האוגנדי דיויד בהטי, הוא פעיל של ארגון "המשפחה" ונחשב לאחד הכוכבים הפוליטיים שהיא מטפחת. לקרן האחווה יש באוגנדה מיזמים רבים, כולל "פרויקט התנזרות" המקדם התנזרות ממין בקרב בני נוער, ככלי למניעת הדבקה באיידס והריון בלתי מתוכנן. הכוונה אולי טובה, אך האמצעים, כולל שריפת קונדומים, מעוררים אי נחת.

בארגון מכחישים את ההאשמות, וטוענים כי למעשה הם היו הראשונים למחות נגד הצעת החקיקה של בהטי, כאשר היו הראשונים בפניהם הציג את הצעותיו. על רקע הזעזוע מרצח פעיל זכויות הלהט"ב האוגנדי דיויד קאטו בשבוע שעבר, המפגינים אמרו כי הם לא 'קונים' את ההכחשות של קרן האחווה, ומצפים מהנשיא אובמה להצביע ברגליים ולהימנע מהגעה לאירועים המאורגנים על ידי ארגונים העוסקים בהטפה ופעילות נגד להט"ב.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך