אייטם זה מאירועי שנים קודמות. לאירועים בעולם המתקיימים השנה.

ב-17 במאי יחול היום הבינלאומי למאבק  בהומופוביה, לסבופוביה, טרנספוביה וביפוביה וברחבי העולם וגם בארץ כבר מתכוננים לציין את היום בשלל אירועים: קמפיינים, תערוכות, כנסים, תהלוכות וגם ליידי גאגא אחת. אתר הבנ"ה, נציגי IDAHO בישראל, מביא לכם פרטים ראשוניים על חלק מהאירועים המתוכננים להתקיים לציון היום. מתכננים אירוע בארץ? עדכנו אותנו

לקראת אירועי הבנ"ה 2011 בעולם (צילום: cc-by KLHint)היום הבינלאומי למאבק בהומופוביה, לסבופוביה, טרנספוביה וביפוביה (IDAHO – הבנ"ה) יצוין ב-17 במאי, זו הפעם השביעית, ביותר מ-80 מדינות בעולם, ביניהן גם בישראל.

נכון להיום, ב-72 מדינות עדיין נמצאים יחסים חד מיניים מחוץ לחוק, כאשר ב-7 מהן קיים עונש מוות, ובאחרות עונשי מאסר בתקופות שבין שנה למאסר עולם. מעבר לאפליה על ידי החוק, מתרחשים ברחבי העולם, בכל שנה, מאות מקרי רצח של הומוסקסואלים וטרנסג'נדרים, על רקע שונותם המינית והמגדרית.

השיפור במצבם של חלק מהלהט"ב בעולם לא פתר את מצבם של רבים אחרים, אשר סובלים מיחס אכזרי של החברה ו/או של השלטונות כלפיהם. אין המדובר רק בלהט"ב במדינות העולם השלישי, אלא גם בלהט"ב בני אוכלוסיות חלשות במדינות מערביות, וגם בכאלה שחשבו שלהם "זה כבר לא יקרה", אך מצאו את עצמם נפגעים מדיכוי ואלימות שהופנו כלפיהם על רקע נטייתם וזהותם המינית. גם כאלה שאינם להט"ב, אך נתפסים על ידי החברה ככאלה, חשופים לפגיעה.

As I Am – פרויקט IDAHO גלובאלי בינלאומי

As I Am Campaign

סמל קמפיין As I Am

לרגל היום הבינלאומי נגד הומופוביה, לסבופוביה, טרנספוביה וביפוביה, השיק השבוע ארגון IDAHO העולמי את קמפיין As I Am, שנועד לחגוג את המגוון האנושי, הייחוד של כל אדם ואת הזכויות המשותפות לכולם. במסגרת הקמפיין מוזמן הציבור לשלוח יצירות אמנות, טקסטים וסרטונים. שלחו גם אלינו את היצירות שלכם ונקדם אותן באתר הבנ"ה ו-IDAHO.

אירועים בינלאומים: ליידי גאגא, תערוכת תמונות וקמפיין נגד טיפולי המרה

Cures that Kill Campaignקואליציה של ארגונים מאמריקה הלטינית והקריביים החלה השבוע בקמפיין תחת הכותרת Cures that Kill (טיפולים קטלניים). הקמפיין, שנתמך על ידי ארגון HIVOS, יוצא נגד טיפולי "המרה" שנועדו "לרפא" שונות מינית ומגדרית. בין המצטרפים ליוזמה: המועצה הפדרלית לפסיכולוגיה בברזיל, ראש העיר לימה וארגונים אזוריים ובינלאומיים רבים. הקואליציה קוראת לקהילה הבינלאומית ולציבור הרחב להצטרף לקמפיין.

ליידי גאגא תכהן כעורכת הראשית ליום אחד (ה-17 במאי, כמובן) של החינמון מטרו ב-20 מדינות שונות, בתפוצה של 17 מיליון קוראים. לכל המעוניינים, הליידי מחפשת עוזרים לניהול המבצע המורכב.

פרויקט התמונות הבינלאומי Walk With Pride של צ'רלס מיצ'ם ושרה בקסטר יוצג בו זמנית ב-20 מקומות בעולם, ביניהם בניין הפרלמנט האירופי בשטרסבורג. התערוכה תוצג באתר IDAHO העולמי ב-17 במאי.

ועוד בעולם: תפילות, כנסים, מסיבות עיתונאים ובלונים צבעוניים

טורקיה: במסגרת הכנס הבינלאומי ה-6 של IDAHO שיתקיים באנקרה באמצע מאי, תושק רשת אזורית נגד הומופוביה ובה נציגים ממדינות המזרח התיכון, הקווקז והבלקן.

רואנדה: ארגון HOCA יקיים מסיבת עיתונאים גדולה במטרה להגביר את המודעות למצבם של להט"בים במדינה.

רוסיה: Rainbow Flashmob, שבמסגרתו מופרחים לאוויר אלפי בלונים צבעוניים כסמל למאבק בהומופוביה, יתקיים בערים רבות במדינה ובערים נוספות בעולם. בשנה שעברה היה צבעוני במיוחד, גם אתם יכולים להצטרף.

איטליה: תפילה למען קורבנות ההומופוביה תיערך ב-17 במאי זו השנה החמישית. התפילה נערכה לראשונה ב-2007 לזכרו של נער שהתאבד בפירנצה עקב הצקות על רקע הומופובי.

אוסטרליה: בסידני תיערך משמרת זיכרון לגיבורי הקהילה שסבלו מאלימות על רקע הומופובי. זאת כחלק מקמפיין הקורא לממשלה לאשר את ההצהרה המשותפת של ועידת ולינגטון לזכויות אדם שהתקיימה במרץ 2011 במסגרת משחקי אסיה והפסיפיק ללהט"ב.

צ'ילה: הפעילים יגישו מכתב לנשיא ובו יזכירו לו את התחייבויותיו מתקופת הבחירות, יפיצו עלוני מידע בבירה סנטיאגו ויצעדו במרכז העיר.

פרו: בבירה לימה יתקיימו אירועים במשך שבוע שלם, ביניהם: קמפיין אינטרנטי הכולל סרטון שבו ישתתפו מנהיגי הקהילה ודמויות ציבוריות נוספות, יציגו את נושא ההומופוביה ויביעו את תמיכתם ביום הבינלאומי; רכיבת אופניים ברחבי העיר עם שלטים ודגלים; תחרות תמונות ארצית; וסמינר בנושא הסטיגמה של הומוסקסואליות כמחלת נפש.

אירועי הבנ"ה בישראל

כאן אצלנו, יתקיים טקס חלוקת פרסים בחסות נשיא המדינה שמעון פרס בתחרות העבודות המצטיינות בתחום המאבק בהומופוביה וקידום זכויות קהילת הלהט"ב, תחרות שהתקיימה השנה לראשונה. בנוסף תתקיים במהלך הטקס הרצאת אורח מיוחד מחו"ל (פרטים נוספים בקרוב…). בנוסף, 120 יועצות חינוכיות ישתתפו בסמינר שייערך בנתניה בנושא הצקות על רקע הומופובי וטרנספובי.

אירועים נוספים לציון הבנ"ה מתוכננים להתקיים ברחבי הארץ. לוח אירועי הבנ"ה יתעדכן באתר כל העת עם מידע לגבי האירועים השונים. אם אתם מארגנים ומתכננים אירוע, ספרו לנו ונעזור לכם לקדם אותו. בנוסף, תוכלו להוסיף את האירוע שלכם ללוח.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך