להלן רשימת סרטים מומלצים, העוסקים בהומופוביה, לסבופוביה, טרנספוביה וביפוביה. אם אתם מארגנים כנס, פאנל,דיון או פעילות כלשהי המשלבת הקרנת סרט, תוכלו להיעזר ברשימה להלן כדי לבחור סרטים העוסקים בנושא.

אם יש סרטים שתרצו שיופיעו ברשימה זו, נשמח אם  תיצרו איתנו קשר דרך האתר, או תשלחו לנו מייל לכתובת info@havana.org.il. ניתן גם להוסיף סרטים לרשימה כתגובות בתחתית עמוד זה, הפתוח לתגובות.

שם הסרט עבריתשם הסרט לועזיתבימוימדינהשנהסוגנושא
Beyond HatredMeyrou Olivier צרפת2004תעודהסרט העוקב אחר הוריו של גבר הומו שנרצח על ידי גלוחי ראש, במהלך משפטם.
אבא שלי בהריוןאנגליה2010תעודהדיוקן של המשפחה הכי לא קונבנליונאלית באמריקה: לוגן בן 10, גרג בן 12, והוריהם תומס וסקוט, שני הומואים שהיו פעם נשים. לאחרנה סקוט הביא לעולם תינוק, והשניים יוצאים למצוא תורם זרע לתינוק נוסף.
OUTRAGEDick Kirby ארה"ב2009תעודהסרט המתחקה ומוציא מהארון פוליטיקאים הומואים שפעלו נגד הלהט"ב
אם הקירות האלה היו יכולים לדבר 2

If These Walls Could Talk 2Coolidge Martha; Anderson Jane; Heche Anneארה"ב2000עלילתיסיפורים שונים של נשים לסביות - המתרחשים כולם באותו הבית.
את שאהבה נפשיאילאיל אלכסנדרישראל2005תעודהשלוש נשים לסביות דתיות מבקשות לשלב בין אהבתן לבין החברה הדתית.
בנים אינם בוכיםBoys Don't CryPeirce Kimberlyארה"ב1999עלילתימבוסס על סיפור אמיתי: ברנדון טינה כבש את ליבה של נערה מעיירה אמריקאית שמרנית. כשהתברר שברנדון הוא אישה ביולוגית, הוא נרצח.
גברים בלתי נראיםThe Invisible Menיריב מוזרישראל-הולנד2012תעודההסרט חושף קורבנות בלתי מוכרים של הסכסוך הישראלי-פלסטיני – גייז פלסטיניים, הסובלים מאיומים על חייהם בשטחים ונאלצים להתחבא בתל אביב, שגם בה הם נרדפים על ידי החוק. במשך שנתיים עוקב הסרט אחר גיבוריו: לואי, 32, המתחבא בתל אביב למעלה משמונה שנים; עבדו, 24, שעבר עינויים בשירות החשאי הפלסטיני, רק בגלל העדפתו המינית ; ופארס, 23, שברח מביתו לאחר שמשפחתו איימה על חייו. לשלושתם סיכוי אחד ויחיד להינצל - לקבל מקלט מדיני חשאי במדינה זרה. זוכה פרס השופטים בפסטיבל דוקאביב 2012. (לאתר הסרט ).
» לכתבת ארכיון בנושא, מאת ד"ר יובל לבנת (המשתתף בסרט)- ליברליזם ישראלי ופליטים הומואים.
גיי בר בעיר קטנהSmall town gay barMalcolm Ingram ארה"ב2006תעודהחייהם של לסביות, הומואים וטרנסג'נדרים החיים בדרום ארה"ב, המוצאים נחמה בגיי ברים המעטים הפועלים בסביבה זו. זוכה פרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל הקולנוע ההומו-לסבי של מיאמי. מוקדש לזכרו של סקוטי ג'ו וויבר שנרצח.
האמת על ג'ייןThe Truth about JaneLee Roseארה"ב2000עלילתיבת מתוודה בפני אמה על נטיותיה המיניות.
ההיסטוריה המוזרה של "לא נשאל, אל תספר"The Strange History of Don't Ask, Don't Tellפנטון ביילי, רנדי ברבאטו(הפקארה"ב2011תעודהמבט היסטורי מרתק על המורשת של הומואים ולסביות בצבא ארה"ב ועל האבולוציה הסוערת של המדיניות השנויה במחלוקת שהציתה שנאה וחוסר סובלנות בצבא וחתרה תחת אותם ערכי חופש בדיוק עליהם אמור להגן הצבא האמריקאי. (80 דק')
החיים בורודMa Vie En RoseBerliner Alainבלגיה1997עלילתיהילד לודביק מתקשה לשכנע את הוריו שהוא בעצם ילדה.
הר ברוקבקBrokeback MountainAng Lee
ארה"ב2005עלילתישני בוקרים מגלים את אהבתם זה לזה על הר קשוח וקסום, אך מתקשים להתגבר על המוסכמות החברתיות והעכבות הפנימיות.
חייל משנה את מינוSex Change Soldierג'יין פרסטוןבריטניה2008תעודהרק לפני שנתיים, שימש איאן המילטון כסרן מצטיין ועטור צל"שים בחטיבת הצנחנים של הצבא הבריטי. הוא שירת, בין השאר, גם בעיראק, בצפון אירלנד, בבוסניה ובאפגניסטן. ואז, בשנת 2007, הפך לקצין הראשון בהיסטוריה של הצבא הבריטי שעבר ניתוח לשינוי מין. היום הוא עונה לשם ג'אן - גברת אלגנטית ורכת דיבור. איאן אומר שידע שהוא שונה כאשר העדיף, כילד, ללבוש את בגדיו של אמו. "היה לי גוף של גבר, אבל מוח של אישה", אומרת ג'אן, היום בת 43. "אלא שבכל פעם שהראיתי נטיות נשיות, חטפתי מכות. לאחר אימונים בחיל האויר יצאתי לפעילות מבצעית במשך שנתיים, מקווה כל העת שהרצון להפוך לאישה ייעלם".

שינוי המין של איאן גרם לפיטוריו מהצבא ולהחרמתו בידי בני משפחתו וחבריו. "אמא אמרה לי לא ליצור איתה קשר יותר, לְעולם. אבל בפעם הראשונה בחיי, אני באמת אוהבת את מי שאני".

הבמאית ג'יין פרסטון משרטטת את השנה יוצאת הדופן הזו, בה הופך הצנחן האלפא-מייל הזה לאשה. (45 דק')
חיילים בארוןג'וני סימונסארה"ב2008תעודההצבא האמריקאי רוצה אתכם, אלא אם כן אתם מחוץ לארון. מה היא השפעת מדיניות ה-Don't ask don't tell על חיילים וחיילות הומואים ולסביות? הסרט חושף את הקרבות הפוליטיים שהובילו לחוק המפלה הזה.
טונגזי מאוהבTongzhi in LoveRuby Yang ארה"ב/סין2008תעודה / קצרחייהם של הומואים בסין המסורתית. המילה טונגזי במנדרינית היא סלנג לגבר הומו. הבמאית רובי יאנג זוכת פרס האוסקר לסרט התיעודי הקצר הטוב ביותר בשנת 2006 חוזרת בסרט תיעודי קצר מעולה. יאנג מתעדת בסרטה החדש שלושה צעירים סינים הומואים, הנקרעים בין החיים בעיר הגדולה ובין המסורת הסינית. צואי וחבריו חיים בבייג'ין המעניקה להם חופש ללא גבולות, עד שהוריהם מתערבים בחייהם. האם הם יכולים להיות הומואים ועדיין להיות בנים טובים? לצפייה בסרט
כמעט שמונה עשרהEdge Of SeventeenDavid Moretonארה"ב+קנדה+אוסטרליה1998עלילתידרמה קומית אוטוביוגרפית של הבמאי דיוויד מורטון (Testosterone), המגוללת את סיפורו של נער אי שם בשלהי שנות השמונים הקרירות, שמאמין שהוא הומוסקסואל ואט אט מגלה מי הוא ומה הוא רוצה, מי החברים האמיתיים שלו ומי באמת אוהב אותו. לצפיה ישירה בסרט
לאהוב את אלואיזEloïse's Loverחסוס גאראיספרד2009עלילתידרמה רומנטית שבמרכזה רומן לסבי. אסיה בת ה-18 נמצאת בקומה. בפלאשבק מתקבל סיפור היכרותה עם אלואיז, סטודנטית לסבית. הקשר בין השתיים מתהדק אך גם מחדד את הבלבול של אסיה לנוכח חוסר הקבלה של משפחתה. עם:דיאנה גומז. לצפייה בסרט
לחיות את המציאותGet RealShore Simonבריטניה1998עלילתיתלמיד בן 16 מתאהב בחברו לכיתה- אליל הבנות, סובל מהתנכלות של הנהלת בית הספר לחיבורו בנושא הומוסקסואליות, ובוחר לפוצץ את הכל דווקא בטקס הסיום.
לפניך ברעדהTrembling Before G-dDubowski, Sandy Simchaארה"ב / ישראל / צרפת2001תעודהסרט פורץ דרך העוסק בחייהם של הומואים ולסביות חרדים בארה"ב.
לשנות את המין בטרינינדדTrinidad Jay Hodges, PJ Ravalארה"ב2008תעודהב-1969 החלו לבצע ניתוחים לשינוי מין בטרינידד. מאז, אלפי טרנסקסואלים הפכו את העיירה לבירה הלא רשמית לשינוי מין באמריקה. הסרט מלווה שתי פציינטיות - כל אחת בשלב אחר של טרנספורמציה מגבר לאישה.

" טרינידד בסרט תיעודי זה נמצאת בקולורדו שבארצות הברית. זוהי עיירת כורי פחם וחוואים שנהפכה למוקד עלייה לרגל של טרנסג'נדרים, בשל הניתוחים שמבצעים במקום מאז סוף שנות ה-60." (מתוך עכבר העיר)
מילקMilkVan Sant, Gus ארה"ב2008עלילתיסיפורו של מנהיג קהילת הלהט"ב בסן פרנסיסקו, וההומו הראשון שנבחר למשרה ציבורית בארה"ב.
מצב לאהבהLatter DaysC. Jay Coxארה"ב2003עלילתימיסיונר מורמוני צעיר נשלח על ידי הוריו למוסד לתיקון הנטייה.
משהו יפהBeautiful Thingmacdonald Hettieבריטניה1996עלילתישני נערים משכונת פועלים לונדונית מגלים את אהבת הנעורים, ומתמודדים עם הפחד מתגובתה של הסביבה.
סיבת המוות הומופוביהרן קוצרישראל2003תעודהסרט השובר את קשר השתיקה סביב נסיבות רציחתם של הומואים מבוגרים על ידי בחורים שעמם קיימו יחסי מין.
סינגל מןA Single ManTom Fordארה"ב2009עלילתידרמה. סיפור של ג'ורג' פאלקונר, פרופסור בריטי בן 52 המחפש משמעות לחייו לאחר מותו של בן זוגו הותיק ג'ים, בלוס אנג'לס, בתחילת שנות ה-60 בעת משבר הטילים בקובה.
סעיף 175Paragraph 175Epstein Rob; Friedman Jeffreyארה"ב / בריטניה / גרמניה 2001תעודהההיסטוריה שלא נכתבה - על רדיפת ההומואים על ידי הנאצים .
עכשיו אני אשהI Am a Woman Nowמיכאל ואן-ארפ (Michiel Van Erp)הולנד2011תעודההחל מאמצע שנות החמישים של המאה הקודמת, מי שרצה לעבור ניתוח לשינוי מין היה יכול לעשות זאת אצל הגניקולוג הצרפתי ג'ורג' בורו בקזבלנקה, ללא חשש מאבחון פסיכולוגי. הזמרת הצרפתייה הטרנסג'נדרית, הידועה בשם "קוקסינל", הייתה מהראשונות שהשתמשו בשירותיו של בורו, ובעקבותיה הלכו רבות אחרות. סרטו של מיכאל ואן-ארפ עוקב אחר חמש נשים מבוגרות שעברו את הניתוח באותה תקופה, רגע לפני המהפכה המינית והתנועה לשחרור הלהט"בים של שנות השישים. בראיונות אינטימיים, החושפים גם את אורח חייהן, ואן-ארפ מבקש מהנשים לספר מה הוביל אותן להחליט לגבי שינוי מינן, באיזה אופן השינוי השפיע על חייהן וכיצד הן מתמודדות עם הזקנה שלא איחרה להגיע. (הוקרן בפסטיבל דוקאביב 2012. כתבה על הסרט ב"הארץ")
עקומיםBentMathias Sean  (שון מתיאס)בריטניה1997עלילתימקס ההומוסקסואל נשלח למחנה הריכוז דכאו תחת השלטון הנאצי. הוא משכנע את כולם כי אינו הומוסקסואל, אך דווקא שם מתאהב מקס באסיר נוסף שגאה במיניותו. עם קלייב אואן, מיק ג'גר.
פילדלפיהPhiladelphiaJonathan Demmeארה"ב1993עלילתיעו"ד הומו וחולה איידס תובע את המשרד ממנו פוטר בשל מחלתו
קינסיKinsey Bill Condonארה"ב2004עלילתיסיפורו של הביולוג שניפץ את המיתוסים הגדולים לגבי חיי המין של גברים ונשים, וגם קבע את השיעור (המיתולוגי כשלעצמו) של להט"ב באוכלוסיה - 10%
תפילות לבוביPrayers for BobbyRussell Mulcahyארה"ב2009עלילתידרמה. סיפור אמיתי על מרי גריפית', לוחמת נחרצת בעד זכויות ההומואים, שבנה המתבגר התאבד בשל חוסר סובלנות דתית. מבוסס על ספרו של לורי ארונס

"אסור לי להיות הומו?" – סרט קצר בהפקת בני נוער להט"בים

קבוצת נוער חדשה המכנה עצמה מנאי"ג ("מועצת נוער ארצית ייחודית גאה") יצאה בקמפיין בקרב בני נוער, לרגל ציון היום הבינלאומי נגד הומופוביה וטרנספוביה 2012. בין השאר, הפיקו סרט קצר המביא את סיפורו של יונתן, אשר מגלה את נטיותיו המיניות ונחשף במקרה על ידי חברותיו. כיצד יגיב אביו כאשר יגלה שבנו הומו.
> לצפיה בסרט אסור לי להיות הומו?

 

קליפ מיוחד: לא בא לי. אפרת קולברג& The LoveBirds