ממשלת בריטניה תקצץ בתמיכה שהיא מעניקה למדינות אפריקאיות, אשר מקיימות מדיניות של רדיפה כלפי להט"ב. כך הודיע השר לפיתוח בינ"ל אנדרו מיצ'ל. הודעת השר מגיעה ימים ספורים לאחר נאומו של ראש ממשלת בריטניה בפני ועידת המפלגה השמרנית, שבו הצהיר על כוונתו לחוקק נישואין גאים בממלכה.

בריטניה מעבירה למדינות אפריקה תמיכה כספית בסך של מאות מיליוני ליש"ט. המדינה הראשונה שכבר נקנסה באופן זה היא מאלאווי, לאחר שבשנה שעברה נשפטו בה זוג הומואים, סטיבן מונג'זה (Steven Monjeza) ולטיוו'נגה צ'ימבלאנגה (Tiwonge Chimbalanga) לעונש של 14 שנות מאסר עם עבודות פרך. בזכות לחץ בינלאומי הומר לבסוף עונש המאסר במאסר על תנאי, ובני הזוג נפרדו ואף התכחשו זה לזה.

מדינה נוספת הצפויה להיפגע מהמדיניות החדשה היא אוגנדה, אשר בה מתנהל במהלך השנתיים האחרונות מסע ציבורי למען חוק המטיל עונש מוות על להט"ב ועונשים כבדים על המסייעים להם. גם במקרה זה הלחץ הבינלאומי הצליח לבלום את ההחקיקה, ואולם גל ההסתה הביא לרציחתם של מספר פעילי להט"ב, וביניהם הפעיל המוכר ביותר, דיויד קאטו.

 

 

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה