במהלך אירוע התרמה שקיימה עבורו הקהילה הגאה במנהטן, אמר נשיא ארה"ב כי ל"זוגות חד מיניים מגיעות זכויות כמו לכל זוג אחר", אך נמנע מלתמוך באופן מוצהר בנישואין שווים. האירוע התקיים, באופן מקרי, על רקע מאמצי החקיקה במדינת ניו-יורק, ואובמה התייחס אליהם בדבריו בבדיחות: "הבנתי שמתקיים בשעה זאת ויכוח קטן בנושא".

אובמה: לזוגות חד מיניים מגיעות זכויות כמו לכל זוג אחר (צילום: jurvetson)

אובמה: לזוגות חד מיניים מגיעות זכויות כמו לכל זוג אחר (צילום: jurvetson)

עמדתו של הנשיא בנושא הנישואין הגאים הינה נקודת תורפה ביחסיו עם הקהילה הגאה. כסנאטור מטעם מדינת שיקאגו הוא הביע בהם תמיכה מלאה, אך נסוג בו על רקע מאמציו להיבחר לנשיאות. ימים ספורים לפני בחירות אמצע התקופה, שהתקיימו בשנה שעברה, הוא אמר כי עמדתו בנושא "מתפתחת" וכי הוא מתחבט בו קשות. אמירה שנתפסה כקריצת עין לקהילה הגאה, שמצידה דווקא לא הסכימה להסתפק באמירותיו העמומות.

גם במהלך נאומו נשמעו כלפיו קריאות "נישואין גאים!", ולבסוף ענה "שמעתי אתכם, חברים".

מאבק לילי על חקיקת נישואים גאים בניו-יורק

בסנאט מדינת ניו-יורק מתחולל מאבק קשה בנושא חקיקת נישואין שווים. המושל, אנדרו קואומו, נחוש להעביר את החוק, אשר יהפוך את ניו יורק למדינה השישית המאפשרת לזוגות חד מיניים להינשא, ולמדינה הראשונה בה אפשרות זו מושגת בחקיקה ולא בפסיקת בית המשפט. לצדו התייצב ראש עיריית ניו-יורק, מייקל בלומברג, אשר פעל לשכנע את הסנאטורים הרפובליקנים לתמוך בחוק. שניים מהם אכן הודיעו על תמיכה, וחמישה אחרים מתלבטים.

עדיין לא ברור אם ההצעה כלל תעלה על שולחן הסנאט, אשר דחה בשבוע את יציאתו לפגרה. הרפובליקנים, השולטים בסנאט, מעכבים את הבאת החוק להצבעה, בטענה שאין בו די הגנות כלפי מוסדות דת וארגונים שיסרבו לחתן בני אותו המין. למרות שהסעיף קובע שמוסדות דת רשאים לסרב, חששם הוא שבית המשפט יפסול את הסעיף כבלתי חוקתי. חשש שלא ניתן יהיה לפתור, מפני שהחוק נתון לפרשנות חוקתית של ביהמ"ש, ואילו החוקה אינה עומדת להשתנות.

ואולם, בסופו של דבר, התמיכה הציבורית הגוברת בנישואין השווים (60% בעד) מסמנת את הדרך לנבחרים, ובעיקר לאלו מתוכם המכוונים למרכז המפה הפוליטית.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה