ראש ממשלת זימבבואה, מורגן צ'נגיראי, התייצב לצד הקהילה הגאה של ארצו, כאשר הביע את עמדתו לפיה "זכויות גייז הם זכויות אדם". עמדה זו מהווה היפוך מוחלט לעמדה בה החזיק עד כה. צ'נגיראי הוא יריבו המושבע של נשיא זימבבואה רוברט מוגבה, הידוע לשימצה בשל האופי הרודני של שלטונו וכן בשל עמדותיו ההומופוביות.

צ'נגיארי ומוגבה חולקים בשלטון במסגרת הסכם לחלוקת הכוח, שנחתם בעקבות קיפאון פוליטי. כחלק מההסכם אמורה להיכתב חוקה חדשה למדינה, וצ'נגיראי הביע את עמדתו לפיו חוקה זו אמורה להגן גם על להט"ב.

כיום הומוסקסואליות אסורה בזימבבואה על פי חוק, ובעבר נשפטו פוליטיקאים ופקידים בכירים בגין עבירה זו, כנראה כחלק ממהלכים לחיסול פוליטי. הנשיא מוגבה תיאר בעבר הומואים כ"גרועים מחזירים וכלבים", וכן אמר כי "האנשים היחידים המקבלים הומוסקסואלים הם ליברלים הסבורים כי מדובר בדרך להשיג קולות". גם הפרשנים סבורים כי צ'נגיראי שינה את עמדתו על מנת לחזק את מעמדו כמייצג המאבק למען זכויות האדם בארצו.

בשנים האחרונות הגבירו ארגוני זכויות אדם וגופים בינלאומיים (כגון האו"ם וסוכנויותיו) את עיסוקם בשאלת זכויות הלהט"ב באפריקה. התבטאותו של ראש הממשלה בולטת על רקע החלטת ממשלת בריטניה לצמצם את תמיכתה הכספית במדינות אשר יפגעו בזכויות הלהט"ב.


ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה