סגן נשיא ארה"ב הפך לאישיות הבכירה ביותר בארה"ב שמביעה תמיכה בנושא. "אני מרגיש לחלוטין בנוח עם זה שגברים יינשאו לגברים, נשים יינשאו לנשים ושגברים הטרוסקסואלים ונשים הטרוסקסואליות יינשאו זה לזו". גם שר החינוך של ארה"ב הודיע על תמיכה בנישואים שווים 

בעוד נשיא ארצות הברית, ברק אובמה מגמגם בנושא, אולי כדי לא למשוך יותר מדי אש לכיוונו לפני הבחירות, סגנו ג'ו ביידן הצהיר אמש (א') כי הוא תומך בנישואים בין בני אותו מין. בראיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" של רשת אן.בי.סי אמר ביידן כי הוא מרגיש נוח מאוד עם זה שהומואים ולסביות יוכלו להינשא.

"מדובר בשאלה פשוטה: 'את מי אתה אוהב?'"
בכך הופך ביידן לגורם הבכיר ביותר, עד כה, בארצות הברית, שמביע תמיכה מפורשת בנישואים בין בני אותו מין.

"החדשות הטובות הן שיותר ויותר אמריקנים מבינים שבסך הכל מדובר בשאלה פשוטה", אמר ביידן. "את מי אתה אוהב והאם תהיה נאמן לאחד אשר אותו אתה אוהב? וזה מה שאנשים מתחילים להבין, שזהו השורש של משמעות מוסד הנישואים – בין אם מדובר בלסביות, הומואים או הטרוסקסואלים".

לידיעה המלאה במאקו גאווה

גם שר החינוך בעד נישואים שווים

שעות ספורות לאחר פרסום דבריו של ביידן, הצטרף אליו שר החינוך האמריקאי ארנה דנקן, אשר אמר כי יש להתיר נישואים חד מיניים.

בכך מתחזקות ההערכות כי עמדה זו הופכת להיות קונסנזואלית בקרב הדמוקרטים, וכי ייתכן שאף הנשיא אובמה יצא בהכרזה דומה עוד לפני הבחירות.

Visit msnbc.com for breaking news, world news, and news about the economy

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה