שנה אחרי הרצח בברנוער בתל אביב, צעדו כ-3000 בני אדם שנשאו לפידים משד' רוטשילד אל גן מאיר, שם התקיימה לאחר מכן עצרת זיכרון. שר החינוך, גדעון סער, אמר בעצרת כי "צריך לעבור מדה-לגיטימציה של קהילת הלהט"ב לדה-לגיטימציה להומופוביה ולשנאת האחר". ח"כ ניצן הורוביץ: "חלק מלקחי הרצח עדיין לא נלמדו וההסתה עודנה נמשכת". איילה כץ: "הגיע הזמן שבחברה הישראלית נלמד לקבל כל אחד ואחת מאיתנו".

העצרת נפתחה בדקה דומיה לזכר נרצחי הפיגוע ניר כץ וליז טרובישי ז"ל. לאחר מכן נשאו דברים שר החינוך, ח"כ ניצן הורוביץ, ראש עיריית ת"א-יפו רון חולדאי, איילה כץ, אמו של ניר כץ ויו"ר תהל"ה. אילה טרובישי, אחותה של ליז טרובישי, קראה למשטרה למצוא את הרוצח ואמרה "למה לקחת לנו את הפרח הכי יפה, את אחותי היקרה מכל, זה לא נתפס…פרח שהשאיר אחריו משפחה כואבת ומדממת". עוד נשאו דברים בעצרת רז מישקין, שנפצע בפיגוע ומאז הוא מרותק לצמיתות לכיסא גלגלים.

בעצרת הופיעו גם הראל סקעת, ששר את השיר "בתוך", שיר אהבה לגבר, קורין אלאל ביצעה את השיר "כשזה עמוק". עוד הופיעו הזמרת איה שוויד, ששרה שיר שכתבה לאחר הרצח ומקהלת הגברים של המרכז הגאה.

>> סרטוני וידאו מהעצרת


צפו בסרטוני וידאו מהעצרת: 

קורין אלאל מבצעת את "כשזה עמוק"

קישורים חיצוניים:
> ynet: אם הנרצח ב"ברנוער": "הגיע הזמן לקבל כל אחד",
> הארץ: "עדיין לא מבינים מדוע השנאה מלווה אותנו"
> וואלה: השר סער: על הפוליטיקאים להגיד – לא להומופוביה

עוד בנושא:
> ירושלים: תקיפה הומופובית לאחר מצעד הגאווה
> איך מפרקים הומופוביה? פשוט לדבר

נפגעי הברנוער זקוקים לעזרתכם
סמסו את המספר  10 למספר 9595 ותרמו עשרה ש"ח שיסייעו לנפגעים. הקמפיין רץ במהלך חודש אוגוסט באדיבות החברות הסלולאריות והן אינן גובות עמלה – הסכום במלואו יועבר לנפגעים!