איך השפיע הרצח על הנוער? כתבת רשת ב' מורן שפיצר-עופר שוחחה עם בני נוער הומואים על הצקות, הטרדות וגילוי אלימות שהם מנת חלקם היומיומית כמעט. הם מפחדים, שהרצח הבא הוא רק עניין של זמן. הכתבת לענייני משטרה עדי מאירי, משחזרת את ליל הרצח בברנוער לפני 3 שנים ומנסה לבדוק למה אין שום התקדמות בחקירה. מתוך תוכנית הרדיו "בחצי היום השישי" ברשת ב' 3.8.12

תום, הומו בן 19 מר"ג יצא מהארון בגיל 14. אז הברנוער היווה עבורו מקום בטוח, שמח ומכיל. את ליל הרצח הוא זוכר היטב: "הייתי בדרך לברנוער כמו בכל שבת, פספסתי  את הרכבת מה שבעם די מנע ממני להיות שם בזמן הפיגוע. אחר כמה זמן התחלתי לקבל כמה טלפונים שבישרו לי שבן הזוג שלי באותה תקופה נפצע ושחברה טובה שלי נרצחה."

נאור בן 19 מת"א ותום בן 18 מראשלצ: "אני מרגיש איזשהו חוסר ביטחון באנשים סביבי פחד מהומופוביה שמושרשת באנשים שמישהו ישמע אותי מדבר על משהו ויחליט שהוא מתעבצן עלי כי אני לא סטרייט."

"אתה לא יודע איזה משוגע יפול עליך ויגיד אלה הומואים. בגן מאיר פה ליד קרו כבר מקרים של אלימות כלפי נוער להט"ב. שמעתי מחברים על קריאות הומופוביות, מקרי אלימות, שברו למישהו שיניים, לסת."

"המקרה בהחלט יכול לחזור, אף אחד לא מבטיח שלא יהיה עוד רצח כזה. המון מקרים שאני שומע עליהם מחברים קרובים ומכרים, שנתקפים באלימות פיזית עם אבנים, עם בקבוקים מזכוכית, עם אולרים, יש עוד מלא סיפורים ורובם לא מגיע לחדשות ולתודעה של אנשים."

מתוך תוכנית הרדיו "בחצי היום השישי" ברשת ב', 3.8.12.  האזינו לקטע (7:04 דק'):

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך