פעילי ארגון חושן, הפועל למען חינוך ושינוי התפיסה של נטייה הומוסקסואלית, יגיעו לבתי הספר בעיר, ייפגשו עם תלמידים, יספרו להם על חייהם ויענו על שאלות

"…ארגון חוש"ן פועל סביב קבלת השונה במערכת החינוך", מסבירה ניבי נאור, אחת הפעילות בארגון. "המטרה במפגש עם התלמידים היא בראש ובראשונה להראות להם שיש אנשים שונים מהם ולאפשר יצירת גישה פתוחה יותר לנושא בכלל ולתלמידים שמתמודדים עם שאלת הזהות המינית בפרט".

"החוויה של הומו או לסבית בירושלים שונה מאד מהחוויה של הומו או לסבית בתל-אביב", מסבירה מנכ"ל חוש"ן אירית צביאלי-אפרת. "אנחנו מאוד מברכים על שיתוף הפעולה עם הבית הפתוח ומקווים לגייס מתנדבים ירושלמים נוספים".

בינתיים סוכם כי מתנדבי חוש"ן ירצו בשנה הקרובה בבתי הספר רנה קסין והתיכון למדעים ואמנויות בירושלים וכן בתיכון דקל וילנאי במעלה אדומים ובבית ספר הר-טוב בצרעה. "אנחנו רואים בשנים האחרונות יותר פתיחות לכניסה לבתי הספר ולהעלאת נושא הקהילה הגאה למודעות. בסך הכל ההיענות בירושלים מפתיעה. לשם השוואה, בתל אביב אנחנו נכנסים באופן קבוע לשלושה בתי ספר", מספרת נאור.

מצעד הגאווה בירושלים (צילום: מאור ברזני)

מצעד הגאווה בירושלים (צילום: מאור ברזני)

במסגרת הפעילות, מגיעים מתנדב ומתנדבת לכיתה, מספרים על חייהם האישיים ולאחר מכן מנהלים דיון עם התלמידים ומשיבים לשאלות.

לדברי הדס פרישוואסר, אחת המתנדבות החדשות שסיימה באחרונה את ההכשרה, לא מדובר בפעילות שמיועדת לתלמידים בעלי נטייה הומוסקסואלית אלא בעיקר לתלמידים הסטרייטים. "אני מאמינה שזה המקום לשנות את הגישה ואת הסטריאוטיפים על הומוסקסואלים ולסביות. אנחנו לא נוכל להשתנות אבל הסביבה יכולה להשתנות ולהפוך לתומכת ופתוחה יותר".

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

(מקור הידיעה: mynet. » לידיעה המלאה)