ארגון בריטי לזכויות משפטיות יתחיל השבוע בקמפיין עולמי שמטרתו לשנות את החוק האוסר על הומוסקסואליות בכ-80 מדינות ברחבי העולם, שכמחציתן היו בעבר מושבות בריטיות. המדינה הראשונה שבה יפעל הארגון היא בליז, בשימוע שיתקיים בחמישה בדצמבר.

את השימוע יזם פעיל למען זכויות הומואים ולסביות בבליז בשם קיילב אורוזקו, והוא צפוי להיות עימות משפטי בעל ממדים פוליטיים בינלאומיים. הכנסיות האוונגליסטיות, האנגליקניות והקתוליות בבליז התאחדו לקראת השימוע, והן צפויות לשטוח את התנגדויותיהן בשימוע מקדים שייערך ביום שישי. בהודעה משותפת שפירסמו הכנסיות בתחילת הקיץ נכתב כי "האזרחים בבליז לא יקריבו את החוקה שלנו, את היסודות המוסריים שלנו ואת דרך החיים שלנו בשביל אינטרסים זרים".

הוצאת ההומוסקסואליות מחוץ לחוק אסורה על פי החוק הבינלאומי, מבהיר בכיר בארגון ועורך דין לזכויות אדם ג'ונתן קופר. בין היתר, כך נקבע בהחלטה של ועדת זכויות אדם של האו"ם ב-1994. "עם זאת, ליותר מ-80 מדינות יש חוקים האוסרים על הומוסקסואליות", אמר קופר. הוא ציין כי לא יעסקו בנושא נישואים חד מיניים. "לחוק זכויות האדם הבינלאומי אין מה לומר על זה", אמר.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

(מקור הידיעה: הארץ. » לידיעה המלאה)