לאחרונה החלו לעלות קולות הקוראים לעיריית נתניה לקיים לראשונה מצעד גאווה ברחובות העיר, כשבתחילת השבוע שעבר זכו קריאות אלו לדחיפה גבית גם מצידו של יו"ר מפלגת הירוקים בעיר, רם פרייס סייטון. "אני פונה אלייך בפנייה זו בעקבות קולות העולים בקהילה הגאה ומחוצה לה, בנתניה ובאזור השרון בכלל, בדבר הרצון לקבל את תמיכתה של העירייה לקיום מצעד הגאווה בעירנו נתניה", כתב פרייס סיטון במכתבו לראש העיר, מרים פיירברג.

חבר המועצה דניאל בשארי:  "מבחינה מוסרית, מצפונית, דתית ופוליטית אני מתנגד לדבר הזה ולא אתן את ידי לכך, זה מיותר ולא מביא כבוד, לא לעיר ולא לנו כבני אנוש. אני לא רוצה שיניפו את נס המרד בעיר שלי ואני לא יכול לתת לזה לגיטימציה. גם אם אני לא נשמע הכי נחמד, זו האמת שלי".

גם חבר המועצה קובי לוי לא חסך בביקורת ואף העלה מספר אלטרנטיבות. "חברי המועצה הדתיים, המסורתיים ואני מאמין שגם החילוניים, לא ייתנו יד לדבר כזה. אני מוכן לפנות לראש מועצת עמק חפר, שם יש הרבה שבילי כורכר בין הפרדסים, ניתן להם אפשרות לעשות שם מצעדים בלי שום בעיה, הם יוכלו לצעוד באווירה טקסית בחיק הטבע עם ציפורים שיצייצו בגאווה גם כן. "אם חשוב להם לעשות את זה בנתניה שיעשו את זה מבחינתי ב-2 לפנות בוקר באזור התעשייה, שם יצעדו עם צרצרים.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

(מקור הידיעה: mynet. » לידיעה המלאה)