בני הזוג זומנו לשיחות נפרדות בשב"כ, לאחר שהמשטרה עצרה אותם בירושלים בחשד לעבירת שהייה בלתי חוקית והסעת שב"ח

בני זוג הומואים – האחד פלסטיני תושב הגדה והשני ישראלי – זומנו לשיחות נפרדות בשב"כ, לאחר שהמשטרה עצרה אותם בירושלים בחשד לעבירת שהייה בלתי חוקית והסעת שב"ח.

ס' הפלסטיני וג' הישראלי, שניהם בשנות העשרים לחייהם, הכירו לפני כשנתיים ונוהגים להיפגש ברמאללה. ס', הצעיר מבין השניים, שומר על זהותו המינית בסוד. לפני כשבועיים קיבל אישור יציאה ליום לישראל, לבדיקה קרדיולוגית בירושלים. מכיוון שלא ביקר בבירה מאז ילדותו, החליטו בני הזוג לטייל בעיר העתיקה ואחר כך לנסוע לתל אביב.

ג' אסף את ס' מחוץ למחסום קלנדיה, והשניים חנו בחניון ממילא סמוך לחומות העיר העתיקה. "לא הייתי יותר מ-20 דקות בירושלים", סיפר ס' ל"הארץ", "כשקבוצה של שוטרים ליד שער יפו עיכבה אותנו". ס' נדרש להראות את האישור, ומכיוון שזה מציין כיעד את בית החולים אל-מקסד שבמזרח העיר, נלקחו השניים לחקירה בתחנת משטרה סמוכה.

שאול גנון, איש האגודה לשמירה על זכויות הפרט הפעיל בתחום של בקשת מעמד משפטי זמני בישראל לבני זוג פלסטינים של הומואים ישראלים, אומר כי המצב הרגיש של הומואים בחברה הפלסטינית חושף אותם לסחיטה מצד שירותי המודיעין הישראליים והפלסטיניים כאחת. "שב"כ מנסה לגייס כמעט כל הומו פלסטיני שנעצר. ס' הוא אינו מקרה יחיד או חדש", אמר גונן וציין עם זאת שמספר המוכנים לשתף פעולה הוא זעום ביותר.

(מקור הידיעה: הארץ. » לידיעה המלאה)