על פי תחקיר ה-BBC, בשיעורי דת בבריטניה, נעשה שימוש בספרים המלמדים את הילדים שדינם של הומואים מוות, שהציונים זוממים להשתלט על העולם ושאת גפיהם של גנבים יש לכרות

כ-5000 ילדים הלומדים בבתי ספר מוסלמיים בסופי השבוע, לומדים תכנים הומופוביים ואנטישמיים. על פי תחקיר של תכנית ה-BBC "פנורמה", שיוקרן הערב באנגליה, בשיעורי שריעה (הלכה איסלמית) נעשה שימוש בספרים המלמדים את הילדים שעונשם של הומואים הוא מוות, שהציונים זוממים להשתלט על העולם ושהדרך לתקן גנבים הוא לכרות את גפיהם. ספר לימוד המיועד לגילאי 6, שואל מה קורה למי שאינו מאמין באסלם. התשובה היא "אש הגיהינום".

ילדים מוסלמים בבריטניה לומדים שדינם של הומואים הוא למות

הדעות חלוקות: שריפה, סקילה או השלכה מצוק (צילום vishal dutta)

בבריטניה פועלים בסביבות ארבעים בתי ספר כאלה, תחת השם "בתי ספר ומועדוני תלמידים סעודים". הם מלמדים את תכנית הלימוד הסעודית, ואינם מפוקחים על ידי משרד החינוך הבריטי.

על פי הדיילי מירור, אחד מספרי הלימוד המיועד לבני 15, מלמד כי עונשם של הגנבים הוא כריתת הידיים בגין העבירה הראשונה, וכריתת הרגליים בגין העבירה שאחריה. הספר אף מדגים את המיקום המדויק בו יש לבצע את הכריתה על מנת למנוע מהנידון לדמם למוות.

עונשם של המקיימים יחסים הומוסקסואליים הוא מוות, ואולם המורים חלוקים בדיעותיהם אם העונש הראוי הוא סקילה, שריפה או השלכה מצוק.

ספרים אחרים מבקשים את התלמידים לציין את התכונות המגונות של היהודים, ומסבירים שיהודים הופכים לחזירים וקופים.

מייקל גוב, שר החינוך הבריטי, אמר לתכנית: "סעודיה היא מדינה ריבונית. אין לי רצון או שאיפה להתערב בהחלטות של ממשלת סעודיה עושה לגבי מערכת החינוך שלה. ואולם אני נחרץ בדעתי שאנו לא ניתן לחומרים אנטישמיים מכל סוג שהוא להיות בשימוש בבתי ספר אנגליים".

שגריר סעודיה בבריטניה אמר שלמדינתו אין שום קשר לבתי הספר האלה וגינה את ה"שימוש המסוכן והמוטעה של טקסטים היסטוריים לגבי יהודים".

הידיעה ב- Pink News

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך