במדינת קליפורניה רשמו תומכי השיוויון הישג חשוב, כאשר קמלה האריס, המועמדת הידידותית לקהילה נבחרה לתפקיד התובע הכללי, בנוסף למושל ג'רי בראון ולסגנו גאווין ניוסום, החברים הותיקים

קמלה האריס, תחליף את ג'רי בראון בתפקיד התובע הכללי. צילום: ויקיפדיה

קמלה האריס, תחליף את ג'רי בראון בתפקיד התובע הכללי. צילום: ויקיפדיה

במדינת קליפורניה, שבה אמורה להתחיל בשבוע הבא להתברר העתירה בנושא פסילת הנישואין הגאים, רשמו תומכי השיוויון הישג חשוב, כאשר המועמדת הדמוקרטית לתפקיד התובע הכללי ניצחה בבחירות. מאז הבחירות בתחילת החודש, התנהל תהליך ארוך של ספירת קולות המצביעים במחוזות רחוקים ומחוץ למדינה. בתחילה התוצאות הצביעו על ניצחון למועמד השמרנים, אשר הבטיח כי יגן על "החלטה 8", המבטלת את הנישואין החד מיניים במדינה, ואולם לאחר ספירת מרבית הקולות הנותרים, התברר כי המנצחת היא דווקא קמלה האריס, שהצהירה על תמיכתה בנישואין השווים.

האריס תהיה האישה הראשונה בתפקיד, וכן האדם הראשון ממוצא אפרו-אמריקאי הממלא שם תפקיד זה. ניצחונה משלים הישג גדול לתומכי הנישואין השווים, אשר הם כעת הרוב בבית הנבחרים, בנוסף לשובו לתפקיד המושל של ג'רי בראון, כמחליפו של ארנולד שוורצנגר. בראון, ידיד ותיק של הקהילה, מינה בכהונתו הקודמת, בשנים 1975-1983, לא פחות מחמישה שופטים הומואים ולסביות, והיה אחד המתנגדים הבולטים לניסיון לאסור על הומואים ולסביות לשמש כמורים בבתי הספר במדינה – פרשה שעמדה במרכז הסרט "מילק". בראון, המשמש כיום כתובע הכללי, ייכנס לתפקידו בחודש ינואר, ולמעשה האריס תחליף אותו בתפקיד, ותבטיח בכך את המשך קו המדיניות של סירוב להגן על "הצעה 8" מול בית המשפט הפדרלי לערעורים. מדיניות שהיתה משותפת לבראון ולשוורנצגר.

גאוויין ניוסום, ראש עיריית סן-פרנסיסקו, סגן המושל הנבחר (צילום:ויקיפדיה)

גאוויין ניוסום, ראש עיריית סן-פרנסיסקו, סגן המושל הנבחר (צילום: ויקיפדיה)

אם תומכי זכויות הלהט"ב זקוקים לעוד הוכחה לתמיכת הממשל החדש ברעיון הנישואין השווים, הם יכולים למצוא זאת גם בבחירתו של גאווין ניוסום לתפקיד סגן המושל. ניוסום, הנפרד מתפקיד ראש עיריית סן-פרנסיסקו, החל לחתן זוגות חד מיניים כבר בשנת 2004, עד שנאסר עליו להמשיך לבצע זאת, בהוראות בית המשפט.

כעת נותר להמתין רק לפסיקת בית המשפט בערעור על החלטת בית המשפט הפדרלי המחוזי לפסול את "הצעה 8". בית המשפט הוציא צו האוסר על המשך עריכת טקסי הנישואין החד מיניים עד להחלטתו הסופית בנושא, ואולם גדלים הסיכויים שגם אם בית המשפט יאשר את חוקיות "הצעה 8", בסופו של דבר הוא יבוטל בהליך של משאל עם חוזר בסוגיה.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך