שני גברים צעירים, אשר לכאורה צילמו את עצמם מקיימים יחסי מין עם נער בן 17, נידונו למוות בסקילה באיראן. ביצוע גזר הדין נקבע ליום שישי הקרוב

אתר GME מדווח כי שני גברים צעירים, אשר לכאורה צילמו את עצמם מקיימים יחסי מין עם נער בן 17, נידונו למוות בסקילה באיראן. נראה כי המשטרה הכריחה את הנער לטעון ששני הצעירים אנסו אותו, ובתמורה יחוסו הרשויות על חייו.

הסרטון התגלה בטלפונים הניידים של שני הצעירים, בני 20 ו-21. ע"פ הדיווחים הוצאתו לפועל של גזר הדין נקבעה באופן מיידי ליום שישי הקרוב "כדי לזרוע פחד בקרב האיראנים".

מיצג מחאה נגד עונש הסקילה

מיצג מחאה נגד עונש הסקילה

פעילים להט"בים וכן ארגוני זכויות אדם מציינים מספר גזרי דין מוות נוספים, שהוטלו בשנתיים האחרונות בגין מה שמכונה "פעילות הומוסקסואלית". אולם הממשלה האיראנית טוענת, כי "מרבית האנשים הללו הואשמו בביצוע מעשי סדום בכפיה או באונס".

סוהיילה והדטי, פעילת זכויות אדם איראנית המתגוררת בסן פרנסיסקו, הגיבה: "הם לא מבחינים בין מעשה סדום לאונס ולמין הומוסקסואלי. כמו כן, ישנה תרבות של בושה. המשפחות לא מגנות על יקיריהן מפני העונש האכזרי הזה. אנחנו מודאגים מאוד, למרות שאין ברשותנו את כל הפרטים. אנו ננסה להציל את חייהם אבל לצערי איראן מוציאה להורג במהירות".

האו"ם קבע: עונש מוות באשמת הומוסקסואליות אינו מוצדק

המחאה בעולם נגד עונשי המוות באיראן, התרחבה השנה, בעקבות חשיפת המקרה של סקינה מוחמדי אשטיאני, שנידונה למוות בסקילה, באשמה שקיימה יחסי מין עם שניים מרוצחי בעלה. מחאות חריפות מצד מנהיגים בעולם הביאה את האיראנים להשעות את ביצוע גזר הדין, לפחות לבינתיים, ואף לטעון כי גזר דין זה לא היה ולא נברא מעולם.

בחודש דצמבר האחרון הצליחה קואליציה של מדינות אפריקאיות ומוסלמיות באו"ם להביא למחיקת הסעיף הקובע שהומוסקסואליות היא עילה בלתי מוצדקת לעונש מוות, מתוך טיוטה להחלטת האו"ם בנושא. ואולם, בלחץ אמריקאי הושב הסעיף להחלטה הסופית, אותה אישרה עצרת האו"ם.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך