מאמר חדש טוען שהמדיניות המפלה כלפי חיילים הומואים ולסביות מונעת מהם טיפול רפואי הולם וגורמת להפצת מחלות זיהומיות. אחות מוטסת לסבית מצפה לשוב לשירות. הגנרלים מתמרדים נגד הפנטגון. בעוד הממשל נערך לקראת ההצבעה המכרעת בסנאט, התקשורת מוצפת בעוד ועוד התפתחויות וידיעות בנושא

ייתכן והאיסור על שירותם של גייז גלויים בצבא ארצות הברית תורם להתפשטותן של מחלות המועברות במגע מיני, כך טוען דר' קנת' כץ, רופא מומחה למחלות מין מסן דייגו. הסיבה לכך מצויה בעובדה שהחיילים אינם יכולים להיות כנים עם הצוות הרפואי בנוגע לפעילותם המינית.

דר' כץ כתב במגזין הבריאות The New England Journal of Medicine כי "התוצאות של מדיניות ה'אל תשאל, אל תספר' (Don’t Ask, Don’t Tell) הנן ברורות. זיהומים אינם מאובחנים ואלו שמשרתים אינם מטופלים וכך גם הפרטנרים שלהם".

המדיניות, אשר הפכה לחוק לפני 17 שנה בתקופת ממשלו של הנשיא קלינטון, מאפשרת לגייז לשרת בצבא כל עוד אין נחשפות נטיותיהם המיניות. אלה שההומוסקסואליות שלהם נחשפת משוחררים מהצבא.

צבא ארה"ב צועד. בקרוב מצעד הגאווה? (צילום: The National Guard)

צבא ארה"ב צועד. בקרוב במצעד הגאווה? (צילום: The National Guard)

סוכנות רויטרס דיווחה, כי דר' כץ אמר, שהוא טיפל בחייל הומו צעיר, שסבל מזיבה רקטלית. דר' כץ סיפר, שהצעיר לא פנה לרופא צבאי לקבלת טיפול, כיוון שהיה ברור כיצד הוא נדבק בזיהום. במקרה אחר, חייל הומו שטופל בשל מחלת מין במרכז רפואי צבאי, התבקש למסור את שמותיהם של כל הנשים עימן הוא קיים יחסי מין ואת פרטי ההתקשרות שלהן, על מנת שגם להן יוצע טיפול רפואי. לבסוף הוא בחר למסור את פרטיה של אחת מידידותיו, כדי להימנע מחשיפת העדפותיו המיניות האמיתיות.

אחות לסבית בצבא ארצות הברית מתכננת לחזור בקרוב לשירות

מייג'ור (רב סרן) מרגרט וויט, אחות מוטסת בצבא ארצות הברית, ממתינה להצבתה מחדש בחיל האוויר, לאחר שהורחקה משירות בעקבות חשיפתה כלסבית, אך זכתה בעתירה שהגישה נגד החלטת הצבא.

מייג'ור וויט, 46, אמרה שהיא מתכננת להספיק להשלים את הדרישה השנתית לצבירת 180 שעות עבודה כאחות ולהצטרף מחדש לטייסת הפינוי הרפואית 446 בחיל האוויר עד סוף השבוע השלישי של חודש דצמבר.

הודעתה של וויט יצאה במקביל לפרסום המחקר הרחב שערך הפנטגון בנושא שילוב חיילים הומואים ולסביות גלויים בשורות הצבא. מחקר זה קבע, שביטול מיידי של החוק האוסר על שירותם של החיילים הגאים, הנו בעל סיכון מינימאלי למוכנות הצבאית.

מארגון איגוד חרויות האזרח האמריקאי נמסר שכשוויט תשוב לשירות היא תהיה החייל הגאה הגלוי הראשון שמשרת בצבא ארצות הברית וזאת לאור פסיקת בית המשפט הנוגד את מדיניות ה"אל תשאל, אל תספר".

"אני מצפה בכיליון עיניים לחזור", אמרה וויט לכתבים. "שירתי במשך שני עשורים, ואז פתאום נחשבתי למישהי לא מתאימה. מה שתמיד רציתי זה להיות שם בשביל היחידה שלי. אני מקווה שבקרוב יכירו אותי רק בתור אחות מוטסת ולא בתור אחות מוטסת לסבית".

השופט המחוזי רונלד לייטון פסק בספטמבר האחרון כי שחרורה של וויט נוגד את החוקה האמריקאית והורה להשיב אותה לתפקידה. השופט אף הוסיף, כי יישומה של מדיניות ה"אל תשאל, אל תספר" במקרה של וויט לא הוסיפה במידה משמעותית לאינטרס הממשל לא לפגוע במוכנות הצבאית, במורל הצוות ובלכידותו".

בהמשך למדיניותו לפיה שינוי החוק צריך להיעשות בקונגרס, ולא בבית המשפט, הגיש הממשל לפני שבוע ערעור על פסיקתו של השופט לייטון, אך בית המשפט לא הוציא צו עיכוב כנגד מימוש החלטת בית המשפט.

נערכים להצבעה בסנאט

הנשיא ברק אובמה, כאמור, נערך לשינוי החוק, ונראה שהסיכוי האחרון לבצע זאת הוא במהלך הימים הקרובים, לפני שסנאטורים רבים ממפלגתו מפנים את מושביהם לסנאטורים הרפובליקנים שנבחרו במקומם בנובמבר האחרון. כרגע נראה כי לרשות אובמה עשוי לעמוד רוב דחוק, שיאפשר לו להעביר את השינוי. הוא תלוי בתמיכת כל 59 הסנאטורים הדמוקרטיים (חלקם בעלי רקורד בלתי ידידותי לקהילה, כולל בנושא השירות הצבאי) וכן בתמיכתו של עוד סנאטור אחד לפחות מהמפלגה הרפובליקנית. נכון לרגע זה, שלושה סנאטורים רפובליקניים הודיעו כי הם תומכים בשינוי החוק, אם כי לא התחייבו להצביע בעד הצעה כזו, אם אמנם תעלה בימים הקרובים.

הגנרלים יוצאים למלחמה – נגד ביטול החוק

ראש המטות המשולבים, האדמירל מייק מולאן

האדמירל מולאן, בעד שינוי החוק

בעוד שראש המטות המשולבים, האדמירל מייק מולן יישר קו עם הממשל בנושא הגיוס, ואימץ בהחלטיות את המלצות דוח הפנטגון, מספר גנרלים עדיין "בועטים" ונאבקים בהחלטה הצפויה. בראש ה"מרד" התייצבו מפקד הנחתים, הגנרל ג'יימס איימוס, ומפקד צבא היבשה הגנרל ג'ורג' קייסי, אשר למעשה עומדים בראש היחידות הפעילות ביותר במלחמות עיראק ואפגניסטן. לטענתם, אין לבצע את השינוי עכשיו, בשעת הלחימה, מחשש לפגיעה ביכולת המבצעית. מי שעט כמוצא שלל רב על אמירותיהם הוא גיבור מלחמת ויאטנם והמועמד לשעבר לנשיאות, הסנאטור ג'ון מק'קיין, העומד בראש מחנה המתנגדים  לשינוי החוק. מק'קיין מבטיח כי בסופו של דבר גם שלושת הסנאטורים הרפובליקניים שהבטיחו לתמוך בשינוי החוק, יצביעו כיתר חבריהם למפלגה, וזאת על מנת להותיר את ההחלטה למושב הסנאט הבא, שבו לרפובליקנים יהיה כוח רב בהרבה, אף שלא רוב. כך נראים הדברים כאשר המאבק הוא לא רק על צדק והיגיון, אלא על יוקרה אישית ופופלאריות בציבור.

ואולם, אובמה, מק'קיין וראשי הצבא יודעים כי גם אם המהלך בקונגרס ייכשל בסופו של דבר, עדיין תעמוד לממשל היכולת למשוך את ערעור המדינה על החלטת בית המשפט הפדרלי המחוזי שפסל את המדיניות כבלתי חוקתית. מה גם שכל הסימנים מצביעים על כך שבית המשפט, שיקבל לידיו את דוח הפנטגון, לא יוכל להצדיק את המשך האפליה בחוק.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך