השופט וואהן ווקר יצא מהארון

השופט וואהן ווקר יצא מהארון (צילום: mlinksva)

השופט וואהן ווקר, אשר פסל את "הצעה 8" שאסרה על נישואין חד מיניים בקליפורניה, יצא מהארון במהלך מסיבת עתונאים שכינס.

השופט ווקר, אשר יצא לגימלאות זמן קצר לאחר שנתן את פסק הדין בעתירה נגד החוק שהתקבל במשאל עם, סיפר לכתבים כי הוא חי עם בן זוג בעשר השנים האחרונות, ואף גילה כי בן זוגו הוא רופא.

לשאלת הכתבים, האם שקל להימנע מהדיון בעתירה בשל היותו הומו, ענה השופט, כי אין זה ראוי לשופט לפסול עצמו מתיק על רקע נטייה מינית, כשם שאין זה ראוי במקרים שבהם קיים רקע של מגדר ומוצא אתני. "זהו מדרון חלקלק ביותר".

הידיעות בדבר נטיותיו המיניות של השופט נפוצו כבר במהלך המשפט, ואף נטענו בגלוי בידי מתנגדי הנישואין הגאים, אשר הסיקו כי כפועל יוצא מכך, השופט מוטה מראש בדעותיו. לעומת זאת, היו מי שהזכירו כי השופט מונה לתפקידו דווקא על ידי ג'ורג' בוש האב, אשר היה אחד הנשיאים השמרניים ביותר בתולדות ארה"ב.

ווקר כינס את מסיבת העיתונאים בכדי להכריז על פתיחת משרד עו"ד, אשר יתמחה ביישוב סכסוכים וליטיגציה.

קליפורניה: נישואין חד מיניים בסטטוס ייחודי

"הצעה 8" אשר אושרה בנובמבר 2008, שמה קץ לנישואין החד מיניים בקליפורניה, אשר התקיימו בה החל מחודש יוני באותה השנה. בחודשים הספורים הללו, הספיקו להתחתן לא פחות מ 18,000 זוגות חד מיניים, אשר כיום מעמדם המשפטי אינו ברור.

בית המשפט הפדרלי המחוזי, בו ישב השופט ווקר כדיין יחידי, קיבל את העתירה נגד החוק, וקבע כי הוא פסול בשל היותו נוגד את חוקת ארה"ב.

בימים אלו מתנהל הליך ערעור נגדי, של תומכי החוק, בבית המשפט הפדרלי לערעורים. לאחרונה קבע בית המשפט כי האיסור על נישואין חד מיניים יישאר בתוקף לפחות עד למתן פסיקתו הסופית בסוגיה.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך