יותר מ-115,000 גולשים כבר חתמו על העצומה ובה דרישה מחברת אפל להסיר אפליקציה חדשה לאייפון, הממליצה על טיפולי המרה והמתיימרת לעזור להומואים להפוך לסטרייטים. אפל לא ממהרת להתייחס

iphoneחברת אפל תחת מתקפה של פעילי זכויות אדם, לאחר שאישרה אפליקציה חדשה לאייפון ולאייפד, המבטיחה "חופש מהומוסקסואליות דרך תפילה לישו" ומציעה דרכים "להירפא מהומוסקסואליות".

האפליקציה החדשה והשנויה במחלוקת, בשם "Gay Cure", פותחה ע"י אקסודוס אינטרנשיונל, ארגון דתי נוצרי, המעודד בין השאר גם טיפולי המרה לשינוי הנטיה המינית. לדברי הארגון, "האפליקציה היא משאב שימושי עבור גברים, נשים, הורים, תלמידים ואנשי ציבור".

האפליקציה ניתנת להורדה בחינם בחנות iTunes של אפל החל מ-8 במרץ, ואף דורגה בתהליך  האישור שלה ע"י חברת אפל בציון "4+", שמשמעו כי "אינה בעלת תוכן המעורר התנגדות"

בתיאור האפליקציה נכתב כי "עם מעל 35 שנות ניסיון, אקסודוס מחויבת לעודד, ללמד ולחנך כדי לטפל בנושא ההומוסקסואליות בחסד ובאמת".

אקסודוס אינטרנשיונל. מציעים טיפולי המרה דרך האייפון

אקסודוס אינטרנשיונל. טיפולי המרה דרך האייפון

ארגון "האמת מנצחת", ארגון ללא מטרות רווח הפועל למען זכויות להט"ב פרסם בימים האחרונים עצומה ובה ודרישה מאפל להסרת האפליקציה. על העצומה חתמו כבר יותר מ -115,000 גולשים.

לדברי הארגון, "לאור מקרי ההתאבדות האחרונים של בני נוער להט"ב, הטקסטיקה הזו של אקסודוס מרגיזה במיוחד מאחר שהיא נותנת לגיטימציה ומתדלקת את הנידוי של בני נוער להטב"ים ע"י משפחותיהם".

בעצומה להסרת האפליקציה נכתב כי "ארגון אקסודוס משתמש בטקטיקות של הפחדה, סטריאוטיפים, דיסאינפורמציה ועיוותים כדי לשכנע אנשים. הם מאשרים את השימוש בטיפולי המרה כדי לשנות את הנטיה המינית של לקוחותיהם, למרות העובדה כי צורה זו של 'טיפול' נדחתה על ידי כל ארגון מקצועי חשוב בעולם".

חברת אפל טרם הגיבה לדברים.

> חתמו על העצומה להסרת האפליקציה

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך