סר איאן מק'קלן וסמנתה פוקס מופיעים בתשדירים לגיוס תרומות למען קורת גג לבני נוער להט"בים שנזרקו מבתיהם לאחר שהוריהם גילו את נטייתם המינית. בראיון עמו מספר מק'קלן מדוע לא גילה לאביו שהוא הומו

סדרת תשדירים חדשה בהפקת קרן אלברט קנדי, מציגה שורה של ידוענים להט"בים, כפי שהיו נראים לו היו נזרקים לרחוב בגיל הנעורים.

הקרן מגייסת כספים לשם הענקת קורת גג לנוער להט"בי שנפלט מביתו. על רקע מראות מכמירי לב של הידוענים בדמותם של אנשי שוליים, אומר הקריין: "מבלי תמיכה, חייהם של אנשים להט"בים רבים היו מקבלים תפנית שונה לחלוטין…"

הידוענים המשתתפים בסרטונים הם השחקן איאן מק'קלן ("שר הטבעות"), הקומיקאי והדראג קווין פול או'גריידי, השחקן אנדרו-היידן סמית', הקומיקאית סו פרקינס וזמרת העבר סמנתה פוקס, שיצאה מהארון בשנת 2003.

בראיון עיתונאי שנערך עמו לרגל הקמפיין, סיפר מק'קלן, כי מעולם לא סיפר לאביו שהוא הומו (אמו מתה כאשר היה בן 12). אפילו כאשר כבר חי עם בן זוג, שאותו האב הכיר, הוא לא העז לספר לו את האמת, מפני שבאותה התקופה מדובר היה בסוד נורא: "לא היה שום דבר חיובי על הומוסקסואליות בעיתונים וזה היה מנוגד לחוק לעשות אהבה. הכרתי אנשים בני גילי שנשלחו לכלא מפני שעשו את זה! כשאני מספר את זה כיום לתלמידי בי"ס הם לא מאמינים לי".

בסופו של דבר האב נפטר בטרם הספיק איאן לגלות לו את האמת על חייו. לציבור הוא גילה את נטיותיו בשנת 1988.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך