כך אמרה רחל אלגבסי, שאיבדה את בת זוגה פאביולה בוהדנה באסון השריפה בכרמל. אלגבסי נאמה בעצרת שהתקיימה לאחר מצעד הגאווה בירושלים. בתן המשותפת ג'ולי, לא הוכרה במשרד הביטחון כיתומה, משום שאלגבסי ואביה הביולוגי של הילדה עדיין בחיים.

2843. רחל אלגבסי נואמת לאחר מצעד הגאווה בירושלים. צילום: מאור ברזני

רחל אלגבסי, אלמנתה של פאביוה בוהדנה, נאבקת במשרד הביטחון להכרה במשפחתה

"מדברים איתי על שוויון, מדברים איתי על זכויות, ואני בסך הכל רוצה להתאבל בשקט על יקירתי פבי, אשר נשרפה לי באסון השריפה בכרמל", אמרה רחל. "כל המשפחות האבלות מצאו את המקום להתאבל, לבכות, לכעוס, להתגעגע, להנציח, להתעסק באבל עצמו או באסון עצמו".

"ואני? מאז אותו יום ארור, 2 ב-12 2010, עוד לא התאבלתי לרגע ואולי לא נתנו לי להבין את גודל האסון שפקד את ביתי. מאז אותו יום חמישי, שמונה חודשים של סבל, כאב וצער אינסופי. אני מוצאת את עצמי מתרוצצת בין משרד הביטחון, למשרד האוצר ולשב"ס, כדי שיכירו במשפחתי כמשפחה רגילה".

"לאחר 7 חודשים, אכן הבינו בשב"ס ובמשרד האוצר שמדובר במשפחה עם 3 ילדים, שתי אימהות ואב. פבי נתנה את חייה לביטחון המדינה ודווקא משרד הביטחון החליט לפצל לפבי את המשפחה, והגרוע מכל: להשמיט לה את ג'ולי, בתנו התינוקת".

משרד הביטחון עושה כל שביכולתו להצביע על משפחתי כמשפחה חריגה

"כן, משרד הביטחון הכין לי תיק של אלמנתה ועוד תיק של שני יתומיה. אין כל קשר בין שני התיקים, כאילו אין הם ילדיי בכלל. האם כך עשו לאלמנות האחרות? התשובה לכך היא לא. ג'ולי נולדה אל תוך מערכת הזוגיות שלי ושל פבי, היא הגיעה לעולם מתוך האהבה שלנו והרצון להגדיל את התא המשפחתי. פבי קיבלה את ג'ולי לידיה בשנייה שהגיעה לאוויר העולם, פבי האכילה אותה בלילות, שרה לה, רילחה אותה, טיילה איתה ואהבה אותה כמו שרק אמא אוהבת את ילדיה".

"משרד הביטחון ביקש ממני הוכחות על הקשר בין פבי לג'ולי. העברתי מכתבים, העברתי תמונות, העברתי סרטונים, העברתי קבלות שבו פבי משלמת על טיפולי הפוריות שלי, העברתי עדויות של הרופאים המטפלים, העברתי את כל הנתונים המוכיחים ללא צל של ספק – לג'ולי שתי אימהות".

"התשובה שקיבלתי ממשרד הביטחון הינה: "בתך ג'ולי לא אושרה כי לילדה אב ואם בחיים". טעות. לילדה שתי אימהות ואב, ואמא אחת נשרפה באסון השרפות בכרמל. משרד הביטחון עושה כל שביכולתו להצביע על משפחתי כמשפחה חריגה. בין אם לפצל אותי מילדי ובין אם להשמיט לפבי את בתה ג'ולי".

המאבק שלי הוא המאבק להכרה בכל המשפחות החדשות

"בימים אלה מדברים על סולידריות בין המאבקים החברתיים. אני נמצאת כאן היום בשם כל המשפחות האלטרנטיביות בישראל. המאבק שלי הוא המאבק להכרה בכל המשפחות החדשות. רק לפני שבוע קבע מבקר המדינה שבאסון הכרמל הייתה רשלנות חמורה של המדינה. בגלל רשלנות חמורה נספו 44 בני אדם. האטימות של השלטון היא שצריכה לעורר אותנו עד שנחיה במדינה מתוקנת שדואגת לאזרחיה ללא אפליה".

"היום, עבור פבי, עבור ג'ולי, עבור משפחתי ועבור כל ה"ג'ולי" שיבואו לעולם: אני עומדת כאן ופונה למשרד הביטחון: אני נשבעת, לא אתן לאף גוף או אדם לפצל לי את המשפחה. גם אם אצטרך להילחם עד יומי האחרון, עד שתבינו את הרשעות, את חוסר הרגישות ואת האטימות שבהחלטתכם. המשפחה שלי היא משפחה של שלושה ילדים, שתי אמהות ואב. אנחנו כאן, אנחנו קיימים".

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך