-סוכנויות הידיעות-

במקסיקו מתרבים מעשי הרצח של להט"ב, למרות קמפיין ממשלתי לעידוד הסובלנות וחוק המתיר נישואין חד מיניים בעיר הבירה. כך על פי דיווח שנמסר לאחרונה על ידי קואליצית ארגונים אזרחיים במדינה.

סקירה של יותר מ- 70 עיתונים ב-11 מדינות במקסיקו, העלתה שמספר מקרי הרצח של להט"ב הכפיל את עצמו בעשור הנוכחי ל-60 בשנה, זאת לעומת 30 מקרים בשנה בממוצע בעשור הקודם.

נשיא המועצה הממשלתית למניעת אפלייה אישר כי הנתונים מקנים מוחשות מספרית לבעיה מתמשכת.

נראות רחבה מגבירה את ההומופוביה

קהילת הלהט"ב במקסיקו נהנית מסובלנות יחסית. בשנת 2005 הממשלה השיקה קמפיין רדיו לעידוד הסובלנות כלפי להט"ב, ובדצמבר האחרון היתה מקסיקו סיטי לעיר הראשונה בדרום אמריקה שהכירה בנישואין חד מיניים ומאפשרת אימוץ ילדים, אם כי החקיקה עברה למרות התנגדות הממשלה.

מצעד הגאווה השנתי במקסיקו סיטי מושך אליו עשרות אלפי אנשים מדי שנה, ובאיזורים מסויימים זוגות גאים נוהגים להתהלך כשהם אוחזים ידיים.

אולם, אלימות כלפי להט"ב מתגברת ככל שהנראות עולה, אומר אלחנדרו בריטו, מנהל אחד הארגונים שהפיקו את הדוח. על פי הדוח, רוב מעשי הרצח על רקע הומופובי ארעו במקסיקו סיטי, 144 רציחות בין השנים 1995-2009.

תובעים זכויות במצעד הגאווה במקסיקו סיטי, 2009. צילום: Thelmadatter

תובעים זכויות במצעד הגאווה במקסיקו סיטי, 2009. צילום: Thelmadatter

במקסיקו כ- 111 מיליון תושבים המתגוררים ב 31 מדינות (בדומה לארה"ב), כ-23 מיליון תושבים מתגוררים במקסיקו סיטי, העיר הגדולה בעולם. ברחבי מקסיקו מתרחשים אלפי מעשי רצח בשנה, והשנים האחרונות מאופיינות בתהליך של אנרכיה ואובדן השליטה של השלטון המרכזי באיזורי הגבול, בהם שולטים ארגוני פשיעה. על רקע זה קיים קושי באיסוף המידע והנתונים לגבי מספר מקרי הרצח והמניעים להם.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך