"זוהי הפעם השנייה שאני באוניברסיטת חיפה עם הדוכן בשבועיים האחרונים" מספר אלון ליפליס, פעיל להט"ב בפורום החיפאי, ורואה חשבון במקצועו. "קיבלנו המון פירגון מצד סטודנטים, מרצים ואורחים. היו מעט מאוד אנשים שבאו בטענות שהמאבק שלנו מיותר או לא חשוב."

דוכן באוניברסיטת חיפה לציון הבנ"ה
דוכן באוניברסיטת חיפה לציון הבנ"ה (צילום: באדיבות אלון ליפליס)

"שמחתי לקבל פידבקים חיוביים מכל המגזרים וחימם לי את הלב לשמוע שיש אנשים שמוכנים לעזור למאבק אפילו שאינם להט"בים… הרבה סטודנטים, בעיקר זרים, שאלו מדוע אין תא להט"בי באונ' חיפה. התשובה כמובן נעוצה בחוסר היוזמה של הסטודנטים שם…"

"מאחר שביום הבנ"ה היינו הדוכן היחיד ברחבה, אנשים חששו מעט לבוא אלינו. חלקם שלחו חברים שיביאו בשבילם פלאייר או מידע. שבוע קודם לכן היה יריד דוכנים ואנשים הרגישו בנוח לבוא כדרך אגב גם לדוכן הצבעוני כי כך לא כולם שמים לב."

"במרכז הכרמל הייתה בעיקר התעלמות או בילבול. היו מעטים שקראו לעברנו קריאות מגעילות. חילקנו פלאיירים של הסברה על יום הבנ"ה ועל פעילות הפורום החיפאי ללהט"ב."

משמרת מחאה בכרמל
משמרת מחאה בכרמל (צילום: באדיבות אלון ליפליס)

"סה"כ היה ממש כיף. באוניברסיטת חיפה הייתי במשך 7 שעות ובמרכז הכרמל עוד שעתיים." מסכם ליפליס.

אירועי היום הבינלאומי נגד הומופוביה: הכרזה על שדולה למאבק בהומופוביה

במסגרת אירועי היום הבינלאומי נגד הומופוביה הוכרז לראשונה על הקמת שדולה בכנסת שתיאבק נגד הומופוביה וטרנספוביה, בראשות חברי הכנסת ניצן הורוביץ (מרצ) ונינו אבסדזה (קדימה). במהלך האירוע המרכזי לציון הבנ"ה, שנערך במרכז הגאה בתל אביב, חתמו שני חברי הכנסת על התחייבות לפעול נגד אפלייה על רקע נטייה מינית וזהות מגדרית. כמו כן, הוקרא מכתב ברכה ששלחה יושבת ראש האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני.

גלרית תמונות מאירוע הבנ"ה במרכז הגאה

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך