מהסנאט ומבית הנבחרים הודחו נציגים דמוקרטים רבים שנחשבו לידידי הקהילה, בעוד מועמדים רפובליקנים בעלי דעות הומופוביות קיצוניות נבחרו. אבל יש גם הצלחות: נציג גאה חדש בבית הנבחרים, שופטת טרנסית בקליפורניה וראש עירייה בקנטקי

קורא לאאוטינג של פוליטיקאים הומופובים. בארני פרנק. (צילום: ויקיפדיה)

בארני פרנק, חבר בית הנבחרים מטעם המחוז הרביעי של מסצ'וסטס, נבחר מחדש, למרות מאמצים גדולים של הרפובליקנים להחליפו.

פרנק בן ה-70, הומו גלוי ויהודי, מכהן בתפקיד מאז שנת 1981. בשנת 1987 יצא מהארון בראיון עיתונאי. בבית הנבחרים היוצא הוא כיהן בתפקיד יו"ר הועדה לשירותים כספיים, והיה בין המובילים של החקיקה הכלכלית של ממשל אובמה.
פרנק, הידוע בחריפותו ובחדות לשונו, מצדד באאוטינג של פוליטיקאים שפועלים נגד הקהילה והשתתף בסרט "Outrage" שעסק בנושא זה. בתכנית אירוח של ביל מאהר הוא אמר "אני חושב שיש זכות לפרטיות. אבל הזכות לפרטיות לא צריכה להיות הזכות לצביעות. ואנשים אשר רוצים לעשות דמוניזציה של אנשים אחרים לא צריכים אחר כך להיות יכולים ללכת הביתה ולסגור את הדלת ולעשות את זה בעצמם".
הוא בעל קשרים טובים עם מפלגות השמאל בישראל, וביקר בארץ פעמים רבות.

יתר התוצאות: הנציגים הגאים שרדו, נציג גאה חדש נוסף, ידידי הקהילה הודחו והומופובים נבחרו

גם שני הנציגים הגאים האחרים המכהנים בקונגרס, תמי בולדווין מוויסקונסין וג'ארד פוליס מקולורדו נבחרו מחדש, ואליהם יצטרף נציג חדש, דיוויד סיסלין מרוד איילנד, אולם שני מתמודדים גאים אחרים כשלו. כמו כן, הודחו מהסנאט ומבית הנבחרים נציגים דמוקרטים רבים שנחשבו לידידי הקהילה, בעוד מועמדים רפובליקנים בעלי דעות הומופוביות קיצוניות נבחרו. 9 מהנציגים הרפובליקנים שנבחרו נחשבים לידידי הקהילה, לפחות במושגים של ארגון הלוג קאבין (Log Cabin Republicans) שתמך בהם.
את בית הנבחרים צפוי להוביל מעתה ג'ון ביינר מאוהיו, שלאורך כל הקריירה שלו כמחוקק, הקפיד להצביע נגד זכויות להט"ב. לצידו צפויים להגיע לתפקידי המפתח בקונגרס בכירים רפובליקנים בעלי רקורד דומה.

מפסיד נוסף הוא מושל פלורידה היוצא, צ'ארלי קריסט, אשר ניסה להיבחר מטעם מדינתו לסנאט. קריסט הוא מ"כוכבי" הסרט Outrage, שחשף אותו כהומוסקסואל בארון, בעודו קובע מדיניות וחוקים נגד להט"ב, בתפקידו כמושל.

בחירות מקומיות: מספר שיא של נבחרים גאים, שופטת טרנסית ראשונה

ויקטוריה קולקובסקי. נבחרה לתפקיד שופטת בקליפורניה (צילום מתוך יוטיוב)

מלבד הבחירות לקונגרס, התקיימו ברחבי ארה"ב מערכות בחירות מדינתיות ומקומיות, לבתי הנבחרים ותפקידי מושל, אך גם למגוון תפקידים כגון מפקדי משטרה, תובעים כלליים ושופטים. בקליפורניה נבחרה ויקטוריה קולקובסקי, טרנסית גלויה, לתפקיד שופטת, לראשונה בהיסטוריה. שלוש לסביות נוספות נבחרו לתפקידי שופטות במדינות ניו מקסיקו ואוראגון. ג'ים גריי נבחר לראש עיריית לקסינגטון, קנטקי, העיר ה- 63 בגודלה בארה"ב.

בניו יורק נבחר לתפקיד מושל ידיד הקהילה אנדרו קואומו, אשר הבטיח לקדם חקיקת נישואין שווים. השמחה שם גדולה במיוחד לאור המפלה שהנחיל קואומו ליריבו הרפובליקני קארל פלדינו, שהסתבך שוב ושוב באמירות הומופובית. אולם רק בשעות הקרובות יתברר אם יהיה לו הרוב הדרוש בסנאט המקומי, כאשר ידידי הקהילה מנהלים מירוצים צמודים מול יריבים שמרנים.

באיווה הודחו כל שלושת שופטי בית המשפט העליון שפסקו בעד נישואין שווים. זאת לאחר מערכה ממוקדת שניהלו נגדם ארגונים אולטרה-הומופוביים. לעומת זאת, שופט שפסק נגד חוקיות הצעה 8 בקליפורניה, הצליח לשמור על כסאו, ברוב גדול. במדינה זו אגב, יכהנו לא פחות מחמישה מחוקקים גאים, מתוכם שלושה חדשים.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך