נער בן 16 ממוסקבה, אשר העז לצאת מהארון בפני משפחתו, אושפז במוסד לגמילה מסמים

איוון קארצ'נקו אושפז במתקן לגמילה מסמים למשך 12 ימים, לאחר שסיפר להוריו כי הוא הומו. על פי הדיווח, לפני שנקטו בצעד זה, שלחו אותו הוריו, בעצת סבתו ל"מכשפה" אשר ניסתה לגרש ממנו את ה"דיבוק ההומוסקסואלי". לאחר שהטיפול המפוקפק נכשל, הם אשפזו אותו בכפייה במוסד הגמילה. "אני מעדיף בן נכה או צמח על פני בן הומו" אמר לו אביו. הסיבה הרשמית לאשפוז היתה שימוש בחומרים ממכרים, אך הרופאים לא הצליחו לגלות כאלה בדמו.

נער בן 16 אושפז בכפיה במוסד גמילה מסמים לאחר שיצא מהארון

חבריו של הנער הפגינו מול מתקן הגמילה עד לשחרורו, לאחר 12 ימים

חבריו של הנער, ופעילים להט"ביים הפגינו מחוץ לביה"ח, עד ששוחרר. לדבריהם, המדובר בחטיפה לכל דבר, וכי בזמן השהייה שלו במתקן, הוא קיבל תרופות שכה טשטשו אותו עד כי לא זכר את שמות חבריו. יחד עם זאת, הוא הצליח להניף מהחלון דף שעליו כתב "אני אוהב אותך", עד שהצוות מנע זאת ממנו. השלט כוון לחברו.

רוסיה עסוקה בימים אלה בנושא הנראות של הלהט"ב, לאחר שבסנקט פטרבורג נחקק חוק האוסר על "תעמולת הומוסקסואליות לקטינים", ואשר למעשה מאפשר להטיל עונשים על מי שיצא מהארון בצורה פומבית, או יפגין למען זכויות להט"ב.

על פי סקרים, למעלה משמונים אחוזים מהציבור תומך בחקיקה כזו (אשר הוגשה גם לפרלמנט הרוסי), וכשישים אחוזים סבורים כי ילד להט"ב יהיה עבורם טרגדיה.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך