כתב עת קתולי פרסם מאמר לפיו הומואים נשלטים על ידי השטן. בעקבות הסערה פרסמו המערכת והכותב התנצלות בגין "הטעות התיאולוגית" והמחבר התפטר מתפקידו כיועץ לועידת הבישופים הקתוליים

כתב העת הקתולי "בוסטון פיילוט", היוצא לאור ב 184 השנים האחרונות, פרסם התנצלות על מאמר בו נטען כי: "ראיות מדעיות לגבי האופן שבו ככל הנראה נוצרת משיכה לבן אותו המין, מספקות בסיס מהימן להסבר רוחני המצביע על אשמת השטן".

הומואים שטניים במצעד הגאווה באמסטרדם (צילום: FaceMePLS)

מחבר המאמר, דניאל אווילה, הנו פעיל בולט במאבק נגד נישואים חד מיניים, ובעברו התבטאויות קשות נוספות נגד להט"ב ונגד מערכת המשפט האמריקאית, המאפשרת לשופטים לפסוק בעד נישואין בין בני אותו המין. עד לפרוץ הסערה בשל דבריו, הוא אף כיהן כיועץ מיוחד לנושא מניעת נישואים חד מיניים לועידת הבישופים הקתוליים של ארה"ב. הוא משמש כאחד הדוברים של "הארגון לחקר המשפחה",  אשר שמו התמים מסווה את היותו אחד הארגונים ההומופוביים הקיצוניים והבוטים ביותר בארה"ב.

טענת המאמר עוררה מחאה נזעמת בקרב קבוצות להט"ב, ובפרט בקרב פעילי ארגון DignityUSA המאגד להט"ב קתוליים. הללו האשימו את אווילה כי בדבריו הוא סוטה מ"האמונה הבסיסית לפי כל בני האדם נולדו בצלם האל ואהובים עליו".

סטה מהדוגמה. דניאל אוילה, נואם בפני "הארגון לחקר המשפחה"

סטה מהדוגמה. דניאל אוילה, נואם בפני "הארגון לחקר המשפחה" ההומופובי

בעקבות הסערה הוסר המאמר מאתר כתב העת, והמחבר פרסם התנצלות בו כתב כי הוא מתנגד לכל "אפלייה בלתי צודקת" וציין כי הטור שלו אינו משקף את העמדה של ועידת הבישופים הקתוליים (כאמור, הוא אף אולץ להתפטר מתפקיד יועץ לגוף זה).

מערכת העיתון הוסיפה כי היא מתנצלת על כך שלא הבחינה ב"טעות התיאולוגית" בטור הדיעה, בטרם פרסמה אותו.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך