קמפיין ליום הבינלאומי נגד הומופוביה עבור המרכז החינוכי חושן
המרכז האקדמי ויצו חיפה, המחלקה לעיצוב גרפי, קורס פרסום שנה ד' בשיתוף המרכז הגאה, גן מאיר, ת"א
מנחה: אורן ורמוס

הקמפיינים הזוכים :

מקום ראשון:
שי גולן – הפנים שלהם, הפנים שלנו

מקום שני:
ליז מלניק – יא הומופוב!

מקום שלישי (שני קמפיינים):
מורן אזולאי ואנה אקסונוב – אזור נגוע בהומופוביה
כינרת גילדר – והן חיו באושר ועושר

השופטים:
יואב ארד, יו"ר חושן
רובי ניסן, סמנכ"ל קריאטיב ושותף בפרסום ענבר מרחב שקד
עמית גל, מנהל קריאטיב בפרסום שלמור אבנון עמיחי

לקראת היום הבינלאומי להומופוביה החל במאי, הקמפיין הזוכה יעלה לאוויר במדיות שונות.

מקום ראשון
שי גולן – הפנים שלהם, הפנים שלנו.

קמפיין פרסום ליום הבינלאומי למחלמה בהומופוביה.בהנחיית אורן ורמוס.קמפיין הפרסום מציג תמונת מצב של ההומופוביה במדינת ישראל בשנת 2010.מרבית הפריטים בקמפיין מקבלים משמעות רק לאחר התערבות הקהל בהם: שילוט בשירותים, בתחנות אוטובוסים וברחוב, כמו גם דף האינטרנט של הקמפיין, מציגים את תמונות חברי הקהילה הלהט״בית המפורסמים )עברי לידר, קורין אלאל, דנה אינטרנשיונל, מיקי בוגנים, אסי עזר ועוד..( ללא כל התערבות גרפית.הקמפיין מזמין את הקהל להגיב בפועל על תמונות המפורסמים ולהביע את עמדתו כלפיהם.לאחר תגובות הקהל מתווסף סטיקר ״הפנים שלהם, הפנים שלנו.״ החותם את השילוט.תמונות המפורסמים הלהט״בים, בצירוף התגובות השונות והסטיקר הופכות תמונת המצב של ההומופוביה במדינה.תמונת המצב של הפחד, הבורות, הסלידה והשנאה.את הקמפיין מלווה גם פוסטר המצורף לעיתונים.
קמפיין נגד הומופוביה - חושן 2010
שי גולן – הפנים שלהם, הפנים שלנו.

מקום שני
ליז מלניק – הקמפיין נגד הומופוביה

הקמפיין שלי מבוסס על הקללה הנפוצה, אשר רובינו השתמשנו בה לא פעם ולא פעמיים בחיינו- "יא הומו!"
לקללה זו מצטרפות שלוש אותיות, שבהם מבחינים רק כאשר מתקרבים קצת יותר – "פוב", אשר משנות את משמעות הקללה והופכות את הקללה על המקלל. על ידי שימוש בכלים גרפיים אלו, ברצוני לגרום לאדם הנחשף לפוסטר/ שלט חוצות מסוג זה, להפנים את משמעות הקללה ולהשקיף על עצמו לפחות לרגע ולעורר בו דיון עם עצמו וכמובן להעלות את המודעות לבעיית השנאה והצורך להילחם נגדה.

ליז מלניק – הקמפיין נגד הומופוביה

מקום שלישי – 2 קמפיינים
"אזהרה! אזור נגוע בהומופוביה!" – מורן אזולאי ואנה אקסנוב

ההומופובים מתייחסים ללהט"בים כחולים, אנחנו החלטנו להפנות אצבע מאשימה דווקא כלפי ההומופובים. התייחסנו להומופוביה כמחלה מדבקת ואנו רוצים לגרום להומופובים להרגיש בצד השני של המתרס. הקמפיין הוא אקטיבי, שלא מנסה לעדן את המסר. המטרה היא להגיע למקומות הומופובים עם שלטים ומסיכות רפואיות, להפגין כנגדם ולזכות בתשומת לב ציבורית ותקשורתית.

והן חיו באושר ועושר- עוד אפשרות – כנרת גילדר
"והן חיו באושר ועושר" הוא קמפיין הפונה מלכתחילה לילדים.. יצאתי מנקודת הנחה שאת האיתנים בדעתם לשנוא, אין לי לא הרצון ואולי גם לא היכולת לשכנע פתאום להשתנות.. אבל את הילדים אפשר עוד לעצב, לחנך לנאורות ולחשיבה פתוחה וחופשית. אגדות ילדים מציגות לנו במשך כל שנות ילדותנו את ה"דיפולט" ברירת המחדל היחידה- נסיך ונסיכה, והם חיים באושר ועושר…
הקמפיין הזה נולד משיחה עם שני ילדים מהשכונה שלי, האחת- אלה בת שלוש, והשני- נועם בן חמש, הילדה- בת של שכנות-זוג חד מיני, בקשה שאצייר לה ציור- ארמון ונסיכה, כאשר בקשה להוסיף נסיכה שניה, התערב הילד, ואמר שעדיף שאצייר נסיך, כדי שיהיה לנסיכה עם מי להתחתן. אלה- הילדה בת השלוש אמרה בצורה מאוד פשוטה ולא מתנצלת או נעלבת- " אבל גם נסיכה יכולה להתחתן עם נסיכה, כמו האימות שלי, וכמו שאיש יכול להתחתן עם איש" ולהפתעתי ענה לה נועם- " אה.. בסדר"
הפשטות שבה התנהלה השיחה הזו, התמימות והקלות בה קיבל נועם את "עובדת החיים" הזו הביאו אותי גם לכלל הבנה שאני בכלל לא צריכה להיאבק כאן באף אחד, אני רק צריכה לגשת למקום בו הדברים עדיין פשוטים וקלים. ולתת עוד אפשרות- לא רק נסיך ונסיכה יכולים לחיות באושר ועושר גם נסיכה ונסיכה וגם נסיך ונסיך…ובעצם הרי לכולנו מגיע סוף טוב.


"אזהרה! אזור נגוע בהומופוביה!" – מורן אזולאי ואנה אקסנוב


והן חיו באושר ועושר- עוד אפשרות – כנרת גילדר

מקור: ארכיג'וב

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך