כתב את הדברים בעמוד הפייסבוק שלו, וכן גם שיתכחש לילדיו אם יהיו הומואים. לאחר מכן התנצל והודיע על התפטרותו

קלינט מק'קנס, סגן-נשיא אחת מועדות החינוך האזוריות במדינת ארקנסו שבארה"ב, הודיע על התפטרותו, לאחר שכתב בעמוד הפייסבוק שלו שהומואים צריכים להתאבד.

קלינט מק'קנס. "הומואים צריכים להתאבד". צילום מתוך CNN

בפוסטים שהעלה, כתב מק'קנס שבני הנוער (הלהט"בים) חטאו, שהוא היה מתכחש לילדיו אם הם היו גייז ושהוא שמח מכך שאיידס הורג הומואים.

באחת ההערות הוא כתב: "… אני שמח מכך שהומואים לא יכולים להתרבות. אני גם מרוצה מהעובדה שלעיתים קרובות הם מדביקים אחד את השני באיידס ומתים".

כאשר קיבל ביקורת על הערותיו הוא כתב: "אני אתכחש לילדים שלי אם הם יהיו הומואים. הם לא יתקבלו אצלי בבית בברכה וגם לא בשכונה שלי. אני אגרש אותם לחלוטין. אבל ברור לי שהילדים שלי לא יהיו כאלה. לילדים שלי תהיה אמונה נוצרית חזקה. נראה שזה (הומוסקסואליות) פוגעת בכולם".

ארגונים גאים קראו להתפטרותו של מק'קנס, שהתבטאויותיו נעשו תוך התייחסות ל- Spirit Day, ביום רביעי שעבר, אשר נועד לציון זכרם של בני נוער להט"בים שהתאבדו.

במהלך ראיון עם אנדרסון קופר במסגרת התכנית 360 ב- CNN, התנצל מק'קנס ואמר: "הדברים שכתבתי היו מעליבים מאוד והצביעו על בורות גדולה. במבט לאחור, תוך כדי בחינה עצמית ושל מה שעשיתי, זה נורא. ומה שכתבתי היה נורא".
מק'קנס אמר כי יש לגשת לבעיה של הדיכאון בקרב ה"ילדים האלה" ואף הוסיף, כי הפתרון "לא צריך להישאר ברמה הנמוכה, זה צריך להתחיל מלמעלה".

במהלך הריאיון ב CNN מק'קנס סיפר, כי משפחתו קיבלה מכתבי שטנה אחרי פרסום ההערות המעליבות.

ביום רביעי שעבר, עת התפרסמו ההערות של מק'קנס, הודיע טום קימברל, הממונה על החינוך במדינה הדרומית, כי הוא מביע "דאגה עמוקה" מהעניין וכי הוא "מטיל ספק כבד" באפשרות שמק'קנס יוכל להמשיך לכהן בתפקידו, אף כי מדובר בתפקיד של נבחר ציבור. כאמור, בחר לבסוף מק'קנס להתפטר מיוזמתו.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך