האם קל יותר לפגוע במישהי קרובה רק בגלל שהיא תבין? לאור מרוני נמאס להתמודד עם הצביעות ונשבר מלרצות את הפחדים ואת ההומופוביה שנכפית בגלל 'מה שיגידו'. קחו אחריות על ההומופוביה המופנמת שלכם, ותטיחו אותה בפרצוף

מאת: אור מרוני

לסביות מתנשקות. צילום: cc-by-sa) Andrea_F)לפעמים אני רוצה לקחת את אותם הסטרייטים שכל כך אוהבים אותי ואת אשתי ביומיום, ולהציב בפניהם את אותן הדילמות שהם מציבים בפנינו:

"אמא אהובה שלי, אני הכי אוהבת אותך ואת האיש שלך, אבל תביני, אם תסתובבו במסיבת יום ההולדת שלי, ליד כל החברות שלי ותפגינו את הזוגיות שלכם – זה ממש יביך אותי מולן. אתם מבינים נכון? זה לא שאני לא מקבלת אתכם, אני כן, לגמרי, תמיד… פשוט מדובר בחברות שאני צריכה להמשיך ולהישאר איתן בקשר גם אחרי שתביישו אותי כל כך."

את אמא שלי הבאתי רק כדוגמה שקל לשלוף, אבל באותה המידה יכלו להחליף אותה: אחי, חלק מהמשפחה של אשתי ועוד.

תמיד הורגת אותי השאלה שנצמדת לדרישה האווילית הזו: "זה לא שאני לא מקבלת אתכם כפי שאתן, זו הסביבה. את מבינה, נכון?"

אז זהו שלא, הפסקתי להבין. נשבר לי מלהבין.

בני אדם, קחי אחריות על ההומופוביה המופנמת שלכם והטיחו לי אותה בפרצוף, כי עם צביעות נמאס לי להתמודד. בואו ואמרו בפירוש: "יותר קל לי לפגוע בך או באשתך, כי אתן קרובות ובטח תבינו שלא הייתה ברירה אלא לפגוע בכן, מאשר לפגוע באבי שהיה איתי בצבא לפני 20 שנה והביא 200 ש"ח לאירוע (הקמצן), או בבתיה, שידוע שכל מה שהיא עושה בחיים זה לרכל ואנחנו לא רוצים ליפול לפה שלה."

נשבר מלהתחשב בהומופוביה שאתם כופים עליי

אמרו לי ש"יותר קל לנו לרצות אנשים שאנחנו רואים פעם בשנה במקרה הטוב, מאשר אתכן שאנחנו רואים לפחות פעם בחודש. כי… אתן הרי מבינות, נכון?"

קראו טוב טוב את מה שאני אומרת אהוביי הסטרייטים: נשבר לי. נשבר לי מלרצות את הפחדים שלכם. נשבר לי מלהתחשב בכך שילחששו עליכם שאתם מסתובבים עם לסביות ומה זה אומר עליכם? מי שלא גאה בקשר שלו איתנו – אז לא צריך. אבל לי נשבר מלהתחשב בהומופוביה שאתם כופים עליי בשם הפחד שלכם ממה שיגידו.

אני לא חייבת להגיע לאירועים שאתם מארגנים, אבל דעו – אם תזמינו אותנו יחד – אתם מזמינים אותנו כזוג. לא כחברות טובות, לא כשתי דודות. זו אשתי, אהובתי, האישה לצדה אני מייחלת להזדקן, ואני לא אסתיר את האהבה שלנו למען אף אחד בעולם.

ולא, אני לא מתנשקת או מתחבקת עם אשתי כל הזמן. אני עושה את זה כשבא לנו, בכל רגע נתון ובכל מקום שהוא. מי שלא יכול להסתכל, מוזמן להסיט את מבטו. אבל אף אחד לא יבקש יותר שנתנהג אחרת לעולם. זה כבר לא מקובל עליי. זין על ההומופוביה!

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך

  • מפתח אנכרוניסטי: פסק דין הומופובי מדמה זוגיות ל"מפתח ומנעול"מפתח אנכרוניסטי: פסק דין הומופובי מדמה זוגיות ל"מפתח ומנעול" כמעט מבלי שנשים לב, קיבלנו שיעור בחינוך מיני: תפקיד המפתח לחדור, תפקיד המנעול להיפתח. ומה אפשר לעשות בשני מפתחות או שני מנעולים? לפנינו פסק דין שהוא לא […]
  • עד החתונה זה לא יעבורעד החתונה זה לא יעבור תוכנית הדיור של השר אריאל אטיאס מפלה בגלוי זוגות חד-מיניים, ושוללת מהקהילה את הזכות לדיור. המאבק של הקהילה שלנו הוא חלק ממאבק רחב למען צדק חברתי ויש לנו […]
  • מאוחר מדי, הבנתם?מאוחר מדי, הבנתם? למה פיטרו את האיש הזה, שחושב כמונו? אורנה אושרי מזכירה באותיות גדולות, גם לשמאל וגם לימין, גם לחילוניים וגם לדתיים, כי לא הכל מותר תחת אצטלה של חופש […]