האם החברה הישראלית מקבלת את השונים בתוכה, או שמא, מעם נרדף הפכנו לעם השופט למי מגיע לחיות במדינה זו והכיצד? באיגי החליטו שמאבקיהן של שתי הקהילות מהווים מבחן לזכויות האדם בישראל ולמידת כיבודן

"ארגון נוער גאה" בשיתוף ארגון "ילדים ישראלים" ובחסות עיריית רעננה יפעיל ביום שני, 30 לאוגוסט, קייטנת יום לילדי מהגרי עבודה בהשתתפות 100 ילדי מהגרי עבודה, 50 אמהות, נוער מוביל מרעננה ומדריכים וחניכים מארגון נוער גאה.
בתקופה האחרונה, נושא גירוש ילדי מהגרי העבודה עמד במרכז סדר היום הלאומי והתקשורתי ועורר תגובות רבות, החל מפוליטיקאים ונשותיהם וכלה באנשי עסקים מהמדרגה הראשונה. מתוך אותה קבוצה יצאה קריאה להשארת 1,200 הילדים בארץ. הדיון כיום נע סביב 400 ילדים שאינם עומדים בקריטריונים של הועדה הבין-משרדית.

בזמן שהחל המאבק על אותם ילדים לפני כשנה, ב-1 באוגוסט 2009, אדם חמוש, נכנס לבר הנוער של הקהילה הגאה, ירה לכל עבר, פצע מספר בני נוער ואף הרג שניים. בעקבות האירוע, עלתה השאלה, האם החברה הישראלית מקבלת את השונים בתוכה, או שמא, מעם נרדף הפכנו לעם השופט למי מגיע לחיות במדינה זו והכיצד?

הפגנה נגד גירוש ילדי מהגרי עבודה (מתוך ויקיפדיה)

כפיר משעל, סטודנט למשפטים באוניברסיטת ת"א יוזם שיתוף הפעולה: "חרף ההבדלים בנסיבות, הן הקהילה הגאה והן קהילת ילדי מהגרי העבודה, הינן קהילות של מיעוט בישראל, המייצגות את "השונה" בחברה. מאבקיהן של שתי הקהילות מהווים מבחן לזכויות האדם בישראל ולמידת כיבודן. כל זאת לצד השוני במאבקן, המעניק את ההזדמנות ליזום שינוי אמיתי בפני החברה הישראלית דרך שיתוף פעולה ייחודי ומהותי".

אבנר דפני, מנכ"ל ארגון נוער גאה (איגי): "אנו בארגון מבינים היטב את תחושת השונות והתיוג החיצוני הסטריאוטיפי של החברה כלפי ה"אחר", וכאשר פנה אלי משעל וביקש לקדם פעילות משותפת לקידום ילדי המהגרים, להזמנה נענינו ברצון ואף לקחנו על עצמנו להוביל את הפעילות". במקביל, נרתמו ליוזמה עמותת "ילדים ישראלים", המובילה את המאבק למען השארת ילדי מהגרי העבודה בארץ, פעילים נוספים משתי הקהילות וכן עם אמהות מקהילה מהגרי העבודה. ביחד הוחלט על הרעיון לקיים יום כיף לילדי מהגרי העבודה, את תכניו יעבירו בני ובנות הנוער מארגון נוער גאה. כמו כן, נרתמה לפרויקט עיריית רעננה, מתוך חיבור גדול לילדים, לכל הילדים ובני הנוער, שלוקחים חלק ביוזמה.

מוסיף דפני: "המחשבה על הילדים הקטנים הללו, המכירים אך ורק את החברה הישראלית, ועל החרב העומדת מעל לראשם בדמות גירוש ושינוי סביבתם הטבעית, נראה לא הגיוני ותלוש מהמציאות בה אנו חיים. יוזמה זו, פורצת את הגבולות הפנימיים של כל אחת מהקהילות השותפות בה, את הגבולות הגיאוגרפיים שהורגשו עד היום ופוגשת את הסולידריות הישראלית. זוהי יוזמה המייצרת גבולות חדשים ומשותפים. אני נרגש להיות מעורב בשיתוף פעולה בין שני הארגונים – האחד בשיא המאבק על שוויון חברתי, והשני רק בחיתוליו".

אודות ארגון "נוער גאה"

ארגון "נוער גאה" הינו ארגון נוער התנדבותי הפועל למען נוער המתלבט בנוגע לנטיותיו המיניות או מגדיר עצמו כהומו-לסבי-בי-טראנסג'נדר. הארגון מספק מענה תמיכתי לבני נוער בשלבי גיבוש הזהות המינית. בנוסף, מהווה ארגון הנוער מסגרת חברתית בה ניתן להכיר ולפגוש בני נוער החווים חוויות דומות ולפעול במטרה לקדם את מעמד הנוער ההומוסקסואלי בארץ תוך השמת דגש על שוויון, פתיחות ומניעת גזענות והומופוביה.

אודות ארגון "ילדים ישראלים"

קבוצת פעילות ופעילים מתנדבים, אזרחים ישראלים, מהגרי עבודה ופליטים. יחד אנחנו נאבקים למען הענקת אזרחות לילדים העומדים בסכנת גירוש.

לפרטים נוספים: יניב שטיין 054-6544449

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך