דני זאק, כתב ערוץ הגאווה של מאקו, החליט הפעם שלא להסתפק במילים. לאחר שדיווח על חקיקה, באחד ממחוזות רוסיה, האוסרת קיום "אירועים המעודדים הומוסקסואליות", החליט להפשיל שרוולים ולארגן אירוע מחאה מול שגרירות המדינה

ברוסיה "מסורת" של איסור על קיום אירועי גאווה, כאשר מדי שנה אוסרת עיריית מוסקבה על קיום מצעד הגאווה בעיר. קבוצה של פעילים מקומיים וזרים (ובהם פעילי IDAHO / הבנ"ה), מקיימת מסורת משלה של ניסיון צעדה למרות האיסור. התגרות זו מסתיימת במעצרים, במקרה הטוב, כאשר המשטרה מתערבת בנעשה, ובנפילה קורבן לאלימות של ניאו-נאצים ופנאטיים דתיים, כאשר היא מחליטה להשאיר להם את הזירה.

רווחתם המוסרית של ילדי רוסיה

כעת נודע כי במחוז ארכנגלסק, שבצפון מזרח רוסיה, הוחלט כי לא די באיסור נקודתי על מצעדים, אלא הוחלט לאסור על קיום אירועי גאווה בכלל. על פי הדיווח, החוק, אותו יזמו פעילים שמרנים וקבוצות דתיות, נועד "להגן על רווחתם המוסרית של ילדי רוסיה ולשים קץ להפצת ההומוסקסואליות בקרב קטינים".

מעצר במצעד הגאווה במוסקבה

מעצר במצעד הגאווה במוסקבה

דני זאק, כתב ערוץ הגאווה החדש של מאקו, אשר הביא את הדיווח, החליט שלא להישאר רק עיתונאי, אלא לנקוט במעשה, ולארגן מחאה מול שגרירות רוסיה.

בדף האירוע שיצר בפייסבוק, כותב זאק: "ההסתה והשטנה הארסית של הכנסייה, שמקבלת ביטוי בכלי התקשורת הרוסיים, מרתיחים את הדם! המחשבה על בני הנוער הרוסים חסרי הישע גורמת לקרביים להתהפך ומחייבת לעשות מעשה. לא תמיד חייבים להפגין רק על מה שקורה בישראל – הבה נגלה סולידריות עם הילדים והנוער ברוסיה. התקשורת הרוסית בישראל מקבלת תהודה רבה ברוסיה. בואו נראה לקהילת הלהט"ב ברוסיה שכאן בישראל, מדינה בה כ-20% מהאוכלוסיה הם יוצאי חבר העמים, לא שותקים אל מול ההומופוביה המשתוללת, רק בגלל שרוסיה היא מדינה גדולה וחזקה".

ההפגנה תיערך ביום חמישי, 13 באוקטובר, בשעה 20:30 מול שגרירות רוסיה, ברח' הירקון 120 ת"א (יש לעקוב אחר הפרסום בפייסבוק)

לפרטים ניתן לפנות לדני זאק:
טלפון: 052-8708404
דוא"ל: danyzack@netvision.net.il

 

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך