תוצאות הבחירות לפרלמנט בג'מייקה מפיחות תקווה בלבם של הלהט"ב במדינה, לסיום רדיפתם. ראש הממשלה החדשה פורשיה סימפסון-מילר, הודיעה כי היא תבחן את החוקים האוסרים על קיום יחסי מין הומוסקסואליים במדינה השוכנת בים הקריבי.

בעימות טלויזיוני ששודר מספר ימים לפני הבחירות, היא אף הצהירה כי לא תימנע ממינוי להט"ב לממשלתה: "אמנה חברים לממשלה על פי יכולותיהם לנהל ולהוביל [ולא על פי מיניותם]".

 

פורשיה סימפסון-מילר, ראש ממשלת ג'מייקה החדשה

פורשיה סימפסון-מילר, ראש ממשלת ג'מייקה החדשה

בעקבות הדברים, הותקפה סימפסון-מילר על ידי אחד משרי מפלגת השלטון, אשר טען כי עבור אמירתם היא קיבלה מימון בלתי חוקי מארגוני להט"ב בינלאומיים. פעילי להט"ב ציינו בתגובה כי המדובר בהאשמות מופרכות, אשר אופייניות למערכות הפוליטיות באפריקה.

עבור סימפסון-מילר תהיה זו תקופת כהונה שניה, לאחר שכבר כיהנה כראש ממשלה בשנים 2006-2007. בבחירות שנערכו בשבוע שעבר, זכתה מפלגתה ב -41 מתוך 63 המושבים בפרלמנט.

למרות הדיון הסוער בדבר זכויות הלהט"ב, עיקר קמפיין הבחירות נסוב אודות המצב הכלכלי הקשה במדינה, אשר קרובה למצב של חדלות פירעון חובותיה.

זמר הרגאיי קפלטון (צילום: SrAtlantico)

ג'מייקה, אשר נודעת בתרבות הרגאיי, היתה בשנים האחרונות גם לזירה של גילויי הומופוביה קשים, אשר זכו לליבוי בתמלילי שירים. בשנים האחרונות זמר הרגאיי הג'מייקני קפלטון אולץ מספר פעמים לבטל הופעות, כולל בארץ, בעקבות מחאת פעילי זכויות להט"ב נגד המסרים ההומופוביים האלימים בשיריו.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך