האם הראל סקעת, שיצא לא מזמן מהארון, נרתם כעת גם למאבק בהומופוביה? בתגובה לפסק הלכה חדש של הרב אליהו אברג'יל, כי אסור לשמוע או להשמיע זמרים הומואים ולסביות, כתב סקעת בפייסבוק שלו: "אליהו אברג׳יל מנסה בכוח לקבל הכרה ציבורית בזכות פרובוקציות אלימות וירודות"

לא בא מאהבה. הרב אליהו אברג'יל. צילום: ליאור מזרחי / "באובאו"

לא בא מאהבה. הרב אליהו אברג'יל. צילום: ליאור מזרחי / "באובאו"

הרב אליהו אברג'יל, אב בית הדין הרבני בירושלים, שבעבר גם היה מועמד לתפקיד הראשון לציון-הרב הספרדי הראשי ונחשב לאחד מפוסקי ההלכה החשובים, קובע בפסק הלכה חדש כי "חל איסור מוחלט לשמוע או להשמיע זמרים הומוסקסואלים ולסביות, בגלל שהמסרים שהם מעבירים עלולים לקלקל את בני הנוער ולהשפיע עליהם להתנהג כמותם".

"זמר הומו או זמרת לסבית הם דמויות ציבוריות, ממש כמו רב, וכל מילה שהם מוציאים מהפה יש לה משמעות רבה, ולכן אסור לשמוע או להשמיע אותם ברבים", הוסיף הרב. לדבריו, "בגלל שהם דמויות ציבוריות הסכנה כפולה ומכופלת, כי כוח ההשפעה שלהם גדול מאוד".

שבת שלום לאליהו אברג׳יל

הזמר הראל סקעת, שיצא לא מזמן מהארון, פרסם בנושא סטטוס בפייסבוק שלו, בו כתב: "שבת שלום. שבת שלום גם לאליהו אברג׳יל שבכוח מנסה לקבל הכרה ציבורית בזכות פרובוקציות אלימות וירודות. אם לא הייתי מכבד עד מאד את הדת אותה אתה אמור לייצג, הייתי טורח לענות לך".

הראל סקעת, עצרת זיכרון במלאת שנה לרצח בברנוער. צילום: מאור ברזני

הראל סקעת. כוח חדש למאבק בהומופוביה? צילום: מאור ברזני

מספר גולשים הגיבו לסטטוס וחלקם כתבו לו כי הוא לא צריך להתייחס לדעות כאלה. בתגובה לכך כתב סקעת: "אני דווקא חושב שדעות כאלה ראויות להתייחסות. גם רב המתהדר בקדושה ומתיימר להיות שליחו של הקב"ה בפניי, יכול ללמוד דבר או שניים מהתגובות הראויות להערכה שלכם. תודה". מקרובים לסקעת סיפרו כי הוא התעצבן מפסק ההלכה הזה, מאחר שרבות ממעריצותו הן דתיות.

לאכול בשוק זו לא דרך ארץ

בין פסקי ההלכה שפרסם הרב אברג'יל לאורך השנים ניתן למצוא פסיקה כי חל איסור מוחלט על אישה ללבוש בגדים בצבע אדום, מאחר שמדובר בצבע שיש בו מן הפריצות. בפסק הלכה אחר קבע כי גם על גברים אסור ללבוש בגדים בצבע אדום, אף לא בתוך הבית, מאחר שאדום הוא צבע של עשו, משפיע באופן שלילי על חייו של האדם וגורם מזל רע לעם ישראל.

עוד פסקי הלכה של  הרב בעבר היו איסור על בעלים לצלם את נשותיהם במהלך הלידה, קביעה כי בעל שאינו מקיים יחסי מין עם אשתו לא יוכל לרשת את רכושה אם תמות, וכן פסק הלכה כי כי אדם האוכל בשוק לא יוכל להעיד בבית הדין, מאחר שהוא עלול לשקר, זאת מפני שלאכול בשוק "אין בזה דרך ארץ".

בראיון ל"הארץ" לפני שנתיים התייחס הרב אברג'יל לשאלה בדבר מתן אפשרות לנישואין אזרחיים לפסולי חיתון. בתשובה לשאלה זו ענה הרב כי "במקרה של נישואי ממזרים, מציע שהאשה 'תימכר' במקום 'להתקדש', ואז תיחשב כשפחה כנענית והנישואים יותרו. בשאר המקרים, מציע להכיר דה-פקטו במציאות הקיימת של נישואים אזרחיים, אך בלי לגיטימציה פורמלית".

* תגובתו של הראל סקעת לפסק ההלכה פורסמה בבלוג של עומרי חיון.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך