משטרת זימבבואה עצרה שני פעילים הומואים, זאת לאחר שפרסמו מכתב שנשלח מראש עיריית סן פרנסיסקו לשעבר, בו הוא מבקר את מדיניותו של נשיא זימבבואה נגד הומוסקסואליות

אלן צ'דמה (34) ואינגטיוס מאמבי (38), פעילים בארגון הלהט"ב של זימבבוואה GALZ, נעצרו ביום שישי האחרון, זאת לאחר שהמשטרה תפסה במשרדי הארגון את מכתבו של וילי לואיס בראון, ראש עיריית סן פרנסיסקו לשעבר.

לדברי עורך דינם, דיוויד הופישי, השניים יישארו במעצר במהלך השבוע (אתמול, שלישי, היה יום חג בזימבבואה) וישוחררו לאחר מכן. הופישי הוסיף כי לא הורשה לבקר את השניים בכלא במהלך סוף השבוע החולף. "ביקשנו לשחרר אותם עד למשפט שיתקיים במהלך השבוע, אך המשטרה התנגדה לכך", מסר הופישי.

צילום: Land Coalition

צילום: Land Coalition

לדברי המשטרה, המכתב שהיה תלוי על קיר המשרד "מערער את סמכותו השלטונית של הנשיא ומהווה עבירה על חוקי הצנזורה במדינה". העונש על עבירה זו הוא קנס או מספר ימי מעצר.

"גרועים יותר מחזירים"

במכתבו, שיבח בראון את ארגון GALZ  וכינה את הפעילים "לוחמים למען זכויות הלהט"ב ". לעומתו, התבטא נשיא זימבבואה, רוברט מוגאבה, כנגד זוגות חד מיניים ואמר כי "הם גרועים יותר מכלבים וחזירים".

מוגאבה, 86, נמצא בשלטון כשלושה עשורים, מאז קיבלה זימבבואה עצמאות מבריטניה . בשנה שעברה, חבר לקואליציה עם יריבו הפוליטי הותיק, מורגן צ'נגיראי, זאת בעקבות הבחירות השנויות במחלוקת שהתקיימו ב-2008. עם זאת, השותפות הקואליציונית הזו שבירה ורוויה מחלוקות, לרבות טענות כי מפלגתו של מוגאבה לא עשתה מספיק על מנת לקדם רפורמות דמוקרטיות.

ארגוני זכויות אדם קראו להעמיד את מוגאבה למשפט בבית הדין הפלילי הבינלאומי, זאת באשמת אלימות פוליטית, זיוף קולות והפרות זכויות האדם על ידי סוכני המדינה במהלך העשור האחרון

הומוסקסואליות אינה חוקית במרבית מדינות אפריקה והעונשים במדינות השונות עלולים להגיע לשנות מאסר ממושך. באוגנדה נשקלת כעת הצעת חוק למאסר עולם להומואים ואף עונש מוות ל"עבריינים חוזרים".

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך