סיימון היל, מטיף דת, אשר התבטא בעבר נגד כהונת כמרים הומואים בשורות הכנסייה, יערוך מסע חרטה לאורך 300 ק"מ, שבמהלכו יישא דרשות נגד הומופוביה בכנסיות ובקרב קהילות נוצריות.

היל, אשר כהגדרתו, "אינו הטרוסקסואל לחלוטין", מודה כי בעבר פעל נגד קבלה של כמרים ומאמינים להט"בים לשורות הכנסייה.

"אחרי שהפכתי למאמין דתי חשבתי שהתנגדות ליחסים חד מיניים הם 'חלק מהעיסקה', אף שרגשותיי המיניים לא היו לחלוטין הטרוסקסואליים, והם עדיין אינם כאלה… לכנסייה היתה השפעה טובה על חלקים אחרים בחיי, אבל אני חושב שבנושא הזה היא טעתה באופן חמור… מאחר שקיבלתי את השקפת העולם הזו, יצאתי ופעלתי נגד סמיכת כמרים הנמצאים במערכת יחסים חד מינית ודיברתי נגד קבלה של הומוסקסואליות על ידי הכנסייה… כפי שניתן להבין, השכנעתי כעת שטעיתי…"

הומופוביה זה לא מה שהוא היה רוצה. ישו הנוצרי.

הומופוביה זה לא מה שהוא היה רוצה. ישו הנוצרי. (צילום:kevindooley)

היל מתכוון כעת לצאת לצעדה לאורך 300 ק"מ, שתתקיים ביוני 2011, ותסתיים בלונדון, ביום שלפני מצעד הגאווה. תכניתו היא לעצור במספר מקומות שבהם הוא חי בעבר, והוא מקווה שהקהילות הנוצריות שם יציעו לו אירוח, לינה וגם יאפשרו לשאת בפניהן דרשה.

לא ההומסקסואליות, אלא ההומופוביה היא החטא

"נאבקי שנים בנושאים של מיניות, באמצעות תפילה, התבוננות עצמית וקריאה בתנ"ך. מאבקים אלו הובילו אותי למסקנה שלא ההומוסקסואליות, אלא ההומופוביה היא החטא, והיא הדבר המנוגד למסר של ישו… צעדים קטנים אינם מספיקים עוד. אנו נקראים לצאת נגד העוול."

פעיל זכויות הלהט"ב פיטר ת'אצ'ל שיבח את מסע הצליינות של היל, ואמר "סיימון היל הוא דוגמה ומופת לחרטה נוצרית על 2,000 שנות הומופוביה כנסייתית. כולי תקווה שהאפיפיור בנדיקטוס והארכיבישופים של הכנסייה האנגליקנית יצטרפו אליו."

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך