לאורך שנות כהונתו הצביע נגד השוואת גיל ההסכמה של הומואים, התנגד לפתיחת שורות הצבא להומואים ולסביות, להחמרת החקיקה על פשעי שנאה, להפרייה מלאכותית ולזכויות אימוץ לזוגות חד מיניים. כמו כן, נעדר מהצבעות חשובות בפרלמנט בנושאי להט"ב

קריספין בלאנט

קריספין בלאנט, השר הזוטר הממונה על בתי הסוהר בריטניה, וחבר המפלגה השמרנית, הודיע לתקשורת על פרידה מאשתו והשלמה עם זהותו המינית כהומוסקסואל.

אולם בדיקה שערכו ארגוני הלטה"ב בבריטניה, העלתה כי לאורך שנות כהונתו של בלאנט בפרלמנט, הוא הצביע והתבטא בחריפות נגד להט"ב. הוא הצביע נגד השוואת גיל ההסכמה של הומואים, תוך דברי הסבר בפרלמנט שאין להשוות בין יחסי מין הטרוסקסואלים להומוסקסואלים, התנגד למהלך של פתיחת שורות הצבא להומואים ולסביות בטענה ש"האתוס הצבאי ייפגע", וכן התנגד להחמרת החקיקה על פשעי שנאה על רקע זהות מינית, להקלה בתנאי הזכאות של לסביות להפרייה מלאכותית ולזכויות אימוץ לזוגות חד מיניים. הוא נעדר מעשר הצבעות חשובות בנושאי להט"ב, אך הצביע בעד הרחבת האיסור על אפלייה על נטייה מינית ואיחוד אזרחי.

נראה שעיקר ההצבעות ההומופוביות שלו היו בראשית דרכו בפרלמנט, והן היטיבו ליישר קו ולייצג את העמדות של מפלגתו בכל עת.  התנגדותו לשירות צבאי של הומואים ולסביות מעמידה אותו באור שלילי במיוחד, לאור העובדה ששירת במשך 11 שנים כקצין צבא.

השר, בן 50, מונה לאחרונה לתפקידו בממשלה, לאחר 13 שנות כהונה כחבר פרלמנט, מטעם המפלגה השמרנית. בהודעתו לעיתונות שהוציא בסוף השבוע, ציין כי נפרד מאשתו, כי הפרידה לא נעשתה על רקע של קשר עם "צד שלישי", וכי הוא מקווה שהפרטיות של משפחתו תשמר. לזוג בלאנט שני ילדים.

חבריו במפלגה השמרנית הביעו תדהמה, אך גם תמיכה, והסכימו כי זהו עניינו הפרטי. בלאנט הוא חבר הפרלמנט השמרן האחד עשר שיוצא מהארון, והראשון שעושה זאת בתקופת כהונתה של הממשלה השמרנית הנוכחית.

המפלגה השמרנית, בראשות דיוויד קמרון, חזרה השנה לשלטון לאחר 13 שנים באופוזיציה, ובעקבות מסע בחירות שבו הציגה מצע פרו-להט"בי חסר תקדים מבחינתה. פרשנים צופים שהממשלה תעביר חוק נישואין שווים כבר במהלך תקופת כהונתה הנוכחית.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך