"אהבה בפעולה" הוא מחנה נוצרי, שנועד "לתקן" בני נוער הומואים ולסביות ומופעל על ידי איש דת קיצוני המטיף לטיפול בנטיה מינית כמו בטיפול בהתמכרויות. הסרט "כך נראית אהבה בפעולה" מגולל את סיפורו של נער שנשלח למחנה על ידי הוריו. צפו בטריילר וחתמו עכשיו על העצומה הבינלאומית נגד טיפולי המרה – טיפולים קטלניים

בקיץ 2005, זק סטארק, נער בן 16 מממפיס, טנסי, סיפר בבלוג שלו שגילה להוריו שהוא הומו. ימים ספורים אחר כך, הוא עדכן כי הוריו מתכוונים לשלוח אותו למחנה נוצרי פונדמנטליסטי בשם "אהבה בפעולה" שנועד לתקן בני נוער הומואים ולסביות. המחנה הופעל על ידי איש דת קיצוני בשם ג'ון סמיד, אשר הטיף לטיפול בנטייה מינית הומו-לסבית כמו בטיפול בהתמכרויות.

ארגון זה מפעיל מאז שנת 1973 תכנית לגמילה למבוגרים מהומוסקסואליות, ואולם בשנת 2002 הוא החל להציע תכנית ש"הותאמה" לבני נוער. כעת יכלו הורים לכפות על ילדיהם להתייצב למחנה שבו עברו שטיפת מוח יומיומית, שכונתה Shame Therapy ("טיפול בבושה").

הידיעה בזמן אמת על הנער ההולך לעבור התעללות נפשית, באמצעות טיפול המנוגד לידע המדעי ולאתיקה הרפואית, עוררה גלים עצומים של מחאה, וכך, בעודו שוהה במחנה, התגודדו מחוצה לו מפגינים וכלי תקשורת. כאשר יצא זק מהמחנה ציפו כולם למוצא פיו, אך הנער גזר על עצמו שתיקה.

רק כעת, שש שנים אחרי אותו מחנה "תיקון"' מגולל זק את סיפורו במסגרת הסרט "כך נראית אהבה בפעולה", אשר מביא את המראות והקולות שנשמעו באותם ימים, ואת עמדותיהם כיום, של מי שעמדו במרכז אותה פרשה.

הסרט יוצג בבכורה עולמית ב 16 ביוני במסגרת פסטיבל קולנוע הלהט"ב העולמי בסן פרנסיסקו. במאי הסרט הוא מורגן ג'ון פוקס, שביים את הסרט “OMG/HaHaHa”.

עצומה נגד טיפולי המרה: טיפולים קטלניים

במסגרת אחד הקמפיינים הגלובאליים של IDAHO, מוחתמת עצומה נגד טיפולי המרה – טיפולים קטלניים ("Cures that kill"), המתיימרים "לתקן" או "לרפא" הומוסקסואליות או טרנסג'נדריות. היכנסו וחתמו על העצומה. הקמפיין נועד להיאבק בטיפולי המרה, ולהצביע על חוסר האתיקה המקצועית והנזקים הנפשיים והגופניים שהם גורמים למטופלים. בין המצטרפים ליוזמה: המועצה הפדרלית לפסיכולוגיה בברזיל, ראש העיר לימה וארגונים אזוריים ובינלאומיים רבים. הקואליציה קוראת לקהילה הבינלאומית ולציבור הרחב להצטרף לקמפיין.

מתוך העצומה:

אנו, התומכים בקמפיין "טיפולים קטלניים", מתנגדים ל"טיפולים" המתיימרים "לתקן" או "לרפא" הומוסקסואליות או טרנסג'נדריות. אנו מעריכים את הקולות החיוביים הנשמעים מצדם של אנשי דת, התומכים בקבלה של כל צורות החיים, וקוראים יחד לכל המנהיגים הדתיים לכבד את הזכות לחיים, לשוויון, לכבוד ולשוני, ולהימנע מלקדם לסבופוביה, הומופוביה וטרנספוביה.

עזרו לנו להיאבק בטיפולים הקטלניים, חתמו על העצומה למניעת טיפולי המרה!

חתמו על העצומה

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך