מדינת מרילנד עשויה להיות המדינה השישית בארצות הברית, המאפשרת נישואין גאים. בבחירות שנערכו בנובמבר האחרון, התחזקה המפלגה הדמוקרטית, בניגוד למגמה ברוב חלקי ארה"ב. כעת, על פי ההערכות, מצוי בידי תומכי הנישואין החד מיניים הרוב הדרוש לשם העברת החקיקה.

נשואות טריות, עדיין לא במרילנד. (צילום: Marc Love)

נשואות טריות, עדיין לא במרילנד. (צילום: Marc Love)

אלן קיטלמן, מנהיג המיעוט הרפובליקני בקונגרס של מרילנד, מנסה לבלום את הנישואין הגאים בדרך מקורית – הוא הגיש הצעה לחקיקת "איחוד אזרחי", דוגמת זה הקיים בכמה מדינות אחרות בארה"ב, שמטרתו להבטיח שזוגות חד מיניים ייהנו מזכויות, מבלי שהקשר ביניהם יוגדר כ"נישואין". לדבריו, יש להשאיר את המונח "נישואין" לציון קשר דתי בין גבר לאישה. ואולם, ארגוני הלהט"ב במדינה, ומגישי הצעת החוק, לא רואים מקום לפשרה בצורת הסדר שישמר את האבחנה בין זוגות הטרסקסואליים לבין אלה ההומוסקסואליים. לגישה זו שותפים גם המושל מרטין או'מיילי והתובע הכללי דאג גנסלר.

נישואי הומואים ולסביות כבר כיום מוכרים במדינה

כבר כיום מכירה המדינה בנישואין שנערכו במדינות אחרות, עובדה המאפשרת לחפצים בכך, פשוט לנסוע למחוז הבירה וושינגטון, מובלעת חיצונית של מרילנד, ולהינשא שם כדין. החלטה זו התקבלה בראשית 2010 על ידי התובע הכללי גנסלר, שאף שרד בעקבותיה ניסיון להדיחו מהתפקיד.

מתנגדי הנישואין כמובן אינם מוותרים, וכבר החלו לגייס את 55,000 החתימות הדרושות לשם הבאת הנושא למשאל עם. ואולם, על פי סקרי דעת הקהל במדינה, נראה כי מהלך כזה עשוי להניב דווקא את התוצאה ההפוכה,  ולהקנות למרילנד את הכבוד להיות המדינה הראשונה בה מאושרים נישואין שווים על ידי הציבור.

נישואין חד-מיניים חוקיים כיום בעשר מדינות בעולם: הולנד, בלגיה, ספרד, קנדה, דרום אפריקה, נורבגיה, שבדיה, פורטוגל, איסלנד וארגנטינה. המעוניינים להינשא במקסיקו יכולים לעשות זאת בעיר הבירה מקסיקו סיטי. בארה"ב נערכים נישואין חד מיניים בחמש מדינות: איווה, וורמונט, מסצ'וסטס, ניו המפשייר וקונטיקט, וכן במחוז עיר הבירה וושינגטון.

מדינות נוספות שעשויות, על פי ההערכות, להצטרף בשנתיים הקרובות למועדון זה הן בריטניה ולוקסמבורג (באמצעות חקיקה) וצרפת (באמצעות פסיקה). בארה"ב מוזכרות בהקשר זה המדינות רוד איילנד, ובמידת סיכוי פחותה יותר – ניו יורק.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך