זק וולס, בן 19 מאיווה, נולד וגדל לזוג אמהות. יש לו גם אחות צעירה ממנו, שנולדה מאותו תורם זרע. ביום ג' השבוע הוא התייצב בקונגרס של מדינת איווה, כדי לנסות ולהשפיע על תהליך החקיקה שנועד לבטל את הנישואין הגאים במדינה, כמו גם את ההכרה באיחוד אזרחי ואף בידועים בציבור בני אותו המין.

למרבה הצער חברי הועדה שדנו בנושא לא התרשמו מדבריו של זק, והעבירו את החוק, שכעת צפוי להיעצר בסנאט של המדינה, ואולם דבריו האמיצים של זק בפניהם הותירו רושם רב, והיו לשיחת היום במדינה הקבורה בימים אלה תחת שלג עבה.

"שמי זק וולס, דור שישי באיווה, סטודנט להנדסה באוניברסיטה וגודלתי על ידי שתי נשים…  המשפחה שלי אינה שונה משום משפחה אחרת. אנחנו הולכים יחד לכנסייה, לארוחות ערב, לחופשות. יש לנו גם את הזמנים הקשים שלנו, יש לנו ריבים, אמי טרי אובחנה עם טרשת נפוצה… אנחנו לא מצפים מאף אחד לפתור את הבעיות בשבילנו, אנחנו נלחמים את המלחמות שלנו. אנחנו רק מצפים ליחס הוגן ושווה מהממשלה שלנו…

לנטיות המיניות של הוריי היתה אפס השפעה על האישיות שלי

"הרבה פעמים עולה השאלה האם גייז יכולים לגדל ילדים? …אני מרים את היד ואומר 'אני גדלתי במשפחה גאה'. אני פעיל בצופים, מנהל את העסק הקטן שלי. אני מאמין אדוני היו"ר, שאם הייתי הבן שלך הייתי עושה אותך מאוד גאה. המשפחה שלי לא שונה מהמשפחה שלכם. התחושה של המשפחה באה מהמחויבות שלנו אחד לשני, מהתמיכה שלנו זה בזה בזמנים הקשים כדי שנוכל ליהנות יחד בזמנים הטובים. האהבה היא מה שהופך אותנו למשפחה…

"ההצבעה שלכם לא תשנה אותנו. היא תשנה את האופן שבו המדינה תסתכל עלינו. בפעם הראשונה אתם הולכים להכניס לחוקה אפלייה… אתם אומרים לתושבי איווה, חלקכם הם אזרחים סוג ב' שאינם בעלי זכות להינשא לאנשים שאתם אוהבים… ב-19 שנותיי מעולם לא הגעתי לעימות עם מישהו שנודע לו שגודלתי על ידי  זוג גאה. אתם יודעים למה? מפני שלנטיות המיניות של הוריי היתה אפס השפעה על האישיות שלי. תודה רבה."

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך