נראה כי הולכים ומבשילים התנאים לחקיקת נישואין שווים בניו יורק, והמערכה מקבלת זריקת מרץ מכיוונו של אחד ממייסדי פייסבוק ומי שעמד מאחורי הבחירה של אובמה לנשיאות…

האם ניו יורק תהיה בשנתיים הקרובות למדינה השישית בארה"ב המאפשרת נישואים חד מיניים? יחד עם רוד איילנד ומרילנד, ניו יורק נחשבת למדינה שבה התנאים הבשלים ביותר לשינוי. בשנה שעברה סנאט המדינה דחה אמנם הצעת חוק בנושא, אך דעת הבוחרים והנבחרים הולכת ומתגבשת סביב סיום האפלייה.

במערכת הבחירות האחרונה, השיגו תומכי הנישואין הגאים בניו יורק הישגים יפים, בעיקר בדמות בחירתו של הדמוקרט אנדרו קואומו לתפקיד המושל. קואומו הצהיר לא פעם כי הוא תומך בנישואים גאים וכי יחתום על חוק כזה, אם יעבור.

בסנאט של המדינה, אמנם, עדיין נהנים הרפובליקאים מרוב של שני נציגים, ואולם, תומכי המאבק למען הנישואים השווים סבורים כי ניתן יהיה לזכות בתמיכה גם בקרב כמה מחברי המפלגה הרפובליקאית, ולהשיג את הרוב הדרוש לשינוי החוק.

ילד הפלא כריס יוז רוצה להתחתן בניו יורק

כריס יוז וארוסו שון אלדריג'

כריס יוז וארוסו שון אלדריג'

מי שמתייצב כעת בראש המערכה למען הנישואין הגאים בניו יורק הוא כריס יוז, ממייסדי פייסבוק, ומי שנחשב לאיש שעומד מאחורי בחירתו של ברק אובמה לנשיא ארצות הברית. לא פחות.

יוז, בן ה-27, היה שותפו לחדר של מרק צוקרברג וחבר בקבוצת שייסדה את פייסבוק. הוא בעל החשבון השני בתולדות האתר, הראשון הוא כמובן צוקרברג. הוא היה הדובר הראשון של החברה, ותרם רבות לשיווק ולהפצה של האתר. להיות בין מייסדי הרשת החברתית המצליחה בעולם היה פרק מעניין וגם משתלם. הונו מוערך בחצי מיליארד דולר..

מפייסבוק אל אובמה ובחזרה

כמי שנמנה בין התומכים הראשונים של ברק אובמה בהתמודדותו לנשיאות, יוז היה זה שהקים וניהל את אתר האינטרנט של מערכת הבחירות של הנשיא המכהן. למעשה צריך לומר "ה-אתר", מכיוון שהמהפכנות השיווקית שלו הביאה לגיוס הכספים הגדול ביותר בהיסטוריה של המירוץ לנשיאות, שרובו הגיע מכיסי תורמים קטנים, ולא מאילי הון אינטרסנטים.

לאחרונה שמו של כריס יוז חזר לכותרות, לאחר שהשיק בהצלחה גדולה את הרשת החברתית "החברתית" ג'ומו Jumo, אשר מנסה לחבר בין ארגונים ופעילות למען החברה, לבין תורמים ומתנדבים פוטנציאליים. ג'ומו ממומשקת לחלוטין לפייסבוק, ולמעשה בנויה על הפלטפורמה שלה.

בחודש דצמבר האחרון הכריזו יוז ובן זוגו בחמש השנים האחרונות שון אלדריג', על מסע תרומות למען ארגונים הנאבקים לשיוויון בנישואין, שבמסגרתו יכפילו כל תרומה שתינתן. אלדריג' עצמו עומד בראש אחד הארגונים הללו. כעת נודע כי הדוגמה האישית לא מסתיימת בתרומה הכספית ובפעילות הפוליטית, וכי בראשית השנה הציע יוז נישואין לאלדריג'.

"זה היה בראש השנה במלון בתאילנד. כריס ירד על ברכו והציע לי נישואין. זה היה מאוד מסורתי ומאוד מתוק". סיפר אלדריג', שהוסיף כי בכוונתם להינשא בניו יורק…

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך

  • שערוריית מין בריטית עד מאודשערוריית מין בריטית עד מאוד בראשית שנת 1954 נעצרו בבריטניה שלושה גברים בחשד להומוסקסואליות, שהיתה אסורה אז על פי החוק. בניגוד לאלפים אחרים שהושלכו לכלא בגין אותה העבירה, משפטם של […]
  • "עדיף ילד הומו מילד מת""עדיף ילד הומו מילד מת" חן לנגר, מדריך בברנוער שנפצע בשנה שעברה בפיגוע הרצח בברנוער, מספר על קשיי היציאה מהארון שחווה מול משפחתו, על החודשים בהם שהה ב"בית דרור", על הפיגוע […]
  • צפו: "ילדה שהיא אדם"צפו: "ילדה שהיא אדם" באיזה גיל אדם יכול להחליט על שינוי מין? ג'קי, בת 10 מאוהיו, נולדה כבן בשם ג'ק ומגיל שנה וחצי מתנהגת כמו ילדה. שבוע לאחר יום הולדתו העשירי ניגש לאמו וסיפר […]