נציבות השיוויון וזכויות האדם בבריטניה היא מוסד רגולטורי שתפקידו לפקח על ארגונים, כולל בתי ספר, שירותי בריאות וקבוצות נוער. כך למשל, הארגון קבע כי אין לומר לבני נוער התוהים לגבי משיכתם המינית, כי המדובר ב"שלב חולף".

אתר פינק ניוז מדווח, כי כעת מעוניין המוסד לחקור את האפלייה וההומופוביה כלפי בני נוער, ולשם כך הוא מבקש "למלא את הפערים בידע" באמצעות מחקר אשר בו הם יישאלו באופן ישיר לגבי נטיותיהם המיניות.

ילדים מגיל 11 יישאלו לגבי נטיותיהם המיניות (צילום:)

ילדים מגיל 11 יישאלו לגבי נטיותיהם המיניות (צילום: Christian Steen)

על פי ההנחיות אין לחייב את הילדים להשתתף במחקר, ואולם גם אין חובת אישור של ההורים לכך. ניתן להעביר את השאלון לילדים מגיל 11.

לדברי עורכת המחקר, ד"ר אליזבת' מקדרמוט מאוניברסיטת יורק, "הראיות מצביעות על כך שצעירים עשויים לסבול מחסרונות בשל נטייתם המינית, כגון בריונות הומופובית, בעיות בבריאות הנפש, דחייה מצד בני משפחה וחברים וכן סיכון מוגבר להפוך לחסרי בית. היקף ועומק ההשפעה של חסרונות אלו על צעירים עדיין לא נחקר באופן שיטתי ומשום כך קיים פער גדול בידע."

לדבריה, היעדר הראיות המבוססות לגבי המיניות של ילדים וצעירים פוגע ביכולת להגן עליהם מאפליה הנגרמת כתוצאה מהמיניות שלהם.

על פי נייר המחקר שפרסמה, "הראיות מצביעות על כך שעד גיל 12 צעירים מתחילים לעסוק ברגשות המיניים ובמשיכה לאחרים. במהלך גילאי העשרה, חלק מהמתבגרים מתחילים לזהות את נטייתם המינית, בעוד אחרים לא עושים כן, ואחרים אינם בטוחים.

"צעירים מתחילים בגילאים האלה גם להבחין בנטייה המינית, הממשית או המשוערת של אחרים, וזהו הגורם המצית את ההתנכלות ההומופובית. מחקרים קיימים משערים כי אפשרי, וגם ראוי, לאסוף ראיות לגבי הנטייה המינית של מתבגרים באמצעות מחקר ומעקב, מתוך מטרה לשפר את הבנת החסרונות.

"ניתן לשאול צעירים אם הם יכולים להזות את עצמם כלסבית, הומו, ביסקסואל, בלתי בטוח, קוויר, פנסקסואל, ג'נדר קוויר, א-סקסואל, פנ-רומנטי או טריסקסואל."

הארגון סבור כי בעוד שבאופן כללי עדיף לקבל את אישור הורים להשתתפות ילדיהם במחקרים, הדבר עשוי שלא להיות פרקטי במקרה זה, מפני שמרבית הילדים לא מעוניינים לצאת מהארון בפני הוריהם.

תכניות הארגון גררו כמובן ביקורת ציבורית, לפיה המדובר במחקר "פולשני, ציני ומאיים". "בית הספר צריך להיות מקום בטוח, ולא מקום שבו הם מנוצלים על ידי ארגון כלשהו. הרבה ילדים לא יבינו על מה בכלל מדברים איתם", אמר חבר הפרלמנט השמרן גרהם סטיוארט, המכהן כיו"ר וועדת החינוך.

תגובת הנציבות היא כי על מנת להשיג את מטרות הממשלה, אשר קבעה את הפחתת האלימות ההומופובית בבתי הספר כיעד מפתח, יש להסתמך על מידע אמין לגבי המיניות של צעירים.

Young Peoples Sexual Orientation

לידיעה המלאה באתר Pink News

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך