נציגים רשמיים של מערכת החינוך הפדראלית בארה"ב חוקרים את התאבדותו של נער בן 13 ממדינת קליפורניה, אשר התאבד לאחר שספג התעללות הומופובית. סת' וולש נפטר תשעה ימים לאחר שתלה את עצמו בחצר ביתו בחודש ספטמבר האחרון. משפחתו סיפרה, כי הוא סבל במשך שנים מהצקות ומהתעללות בבתי הספר על רקע היותו הומו. בשבוע שעבר האשימה אימו את בית הספר בהתעלמות מהפצרותיה להילחם באלימות. לדבריה הציונים של בנה ירדו ואף ציינה כי גם כמה מורים לקחו חלק בהצקות.

דובר שר החינוך אישר אתמול, כי נציגים רישמיים מטעם מערכת החינוך הפדראלית חוקרים כיצד התמודד בית הספר עם המקרה. הגב' וולש היא אשר פנתה למשרד החינוך בבקשה לפתוח בחקירה, עוד טרם מותו של בנה, שעה שהוא שוהה בבית החולים מחוסר הכרה. לדבריה אותם נציגים שהו בבית הספר והם ראיינו מורים, אנשי מנהלה ותלמידים.

לציין, כי בחודש אוקטובר המחלקה לזכויות האזרח במשרד החינוך מסרה לבתי הספר המחוזיים שעליהם לנקוט בצעדים לרמוס כל ביטוי של אלימות הומופובית. מקרה זה מצטרף לעוד 11 מקרים ידועים של בני נוער שנטלו את חייהם לאחר שסבלו מהתעללות הומופובית.

לצפייה: אמו של סת' וולש מקריאה את מכתב ההתאבדות שלו

מידע בנושא מניעת התאבדויות

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך