כאשר חברם לקבוצה הוקנט על ידי אוהדי הקבוצה היריבה בשל היותו הומו, החליטו שחקני ואוהדי וולי-פוטורו לנקוט עמדה ברורה נגד הומופוביה

כל מי שעוקב אחרי המשחקים האולימפיים, יודע שברזיל זה לא רק כדורגל, אלא גם כדורעף וכדורעף חופים. הסיפור הבא אינו עוסק בעלילות קבוצת שחקנים חובבים של ליגה זניחה, אלא בבכירי השחקנים בענף זה בעולם.

מייקל סנטוס הוא שחקן כדורעף ותיק, המשחק בקבוצת וולי פוטורו, אחת הקבוצות הבכירות בליגת הכדורעף בברזיל. השמועות בדבר נטיותיו המיניות של סנטוס הגיעו אל אוהדי סדה קרוזירו, הקבוצה היריבה במשחקי חצי גמר הפלייאוף, ואלה פרצו בשירת "ביצ'ה! ביצ'ה" ("הומו! הומו!") בכל פעם שסנטוס ניגש למכת פתיחה.

לאחר המשחק סיפר סנטוס כי הוא לא האמין שזה קורה לו, עשה את עצמו מתעלם מן השירה, וירד מהמגרש מהר ככל שיכל. הוא אף הסכים להתייחס לנושא נטיותיו המיניות, ולמעשה יצא מהארון: "אני גיי, כולם יודעים שאני כזה. חבריי לקבוצה מכבדים אותי לחלוטין. אני משחק כבר עשר שנים וכולם תמיד נהגו בי בצורה יפה ומכבדת".

תגובת הנגד: האיצטדיון הופך ורוד

חבריו ההמומים של סנטוס ירדו לחדר ההלבשה לעודד את רוחו, ויחד עם האוהדים, החליטו להעביר מסר חד משמעי לאוהדי הקבוצה היריבה לקראת המשחק הבא בסדרת הפלייאוף.

בדקות החימום של המשחק הבא בסדרה, עלו שחקני קבוצת וולי פוטורו עם תלבושת ורודה, והליברו של הקבוצה (שחקן הגנה הלובש תלבושת שונה מיתר השחקנים), מריו ג'וניור, הנחשב לליברו הטוב בעולם, עלה לשחק בתלבושת המעוטרת בצבעי הקשת ועליה כיתוב נגד הומופוביה. בניגוד למקובל לחשוב, כאילו אוהדים נרתעים מפריטים המזוהים עם הומוסקסואליות, הפכה החולצה הצבעונית והגאה לפריט מבוקש על ידי אוהדי הקבוצה.

מריו ג'וניור ומייקל: אמירה ברורה נגד הומופוביה בספורט

מריו ג'וניור ומייקל (לתמונות נוספות הקליקו על התמונה)

אך בכך זה לא הסתכם. אוהדי הקבוצה הגיעו עם בלוני עידוד ורודים, שעליהם שמו של מייקל ולמעשה צבעו את האולם בורוד. הם אף הניפו שלט ענק שבו נכתב: "וולי פוטורו נגד דיעות קדומות".

אוהדי כדורעף נגד הומופוביה ודיעה קדומה

אוהדי כדורעף נגד הומופוביה ודיעה קדומה

השחקנים לבשו ורוד כדי לעודד את חברם לקבוצה

השחקנים לבשו ורוד כדי לעודד את חברם לקבוצה

היציעים נצבעו בורוד

היציעים נצבעו ורוד עם בלוני עידוד שעליהם שמו של מייקל

גם ההתאחדות לכדורעף לא נותרה אדישה לתקרית, וקנסה את קבוצת סדה קוזירו בסך 30,000 דולר. למרבה הצער העידוד הנמרץ של אוהדי וולי פוטורו לא עזר לקבוצתם להגיע לגמר, אך היא סיימה את הטורניר במקום השלישי.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך