קבוצת הראגבי שפילד איגלס עלתה היום למשחקה מול קבוצת ווידנס ויקינגס, כאשר שחקני הקבוצה לבושים בחולצה שעליה הכיתוב “Homophobia: Tackle It!” (הומופוביה, תקל אותה!).

הומופוביה, תקל אותה!

הומופוביה, תקל אותה!

מחווה זו נערכה ביוזמת הארגונים LGBT History Month ו- Pride Sports, ובחסות איגוד האוניברסיטאות והמכללות והארגון הלאומי של המורים.

אלטון ג'ון, הידוע בחיבתו לספורט קבוצתי, אמר כי הוא מאושר מהצעד הזה, וכי הוא מצדיע לליגת הראגבי ולכל המעורבים ביוזמה.

אל הברכות הצטרפו שחקן הראגבי הותיק גארת' תומאס, אשר יצא מהארון בשנה שעברה, שחקן הקריקט סטיבן דיוויס, אשר יצא מהארון בשבוע שעבר, ושחקן ה-NBA לשעבר ג'ון אמאצ'י, אשר יצא מהארון בשנת 2007.

ליגת הראגבי הבריטית חלוצת המאבק בהומופוביה בספורט הקבוצתי

דיוויס אמר בתגובה: "יש לחץ גדול שנובע מכך שרק מיעוט של שחקנים יצא מהארון, כך שזה נהדר שליגת הראגבי נוקטת בצעד שכזה".

ג'ון אמאצ'י הגיב בדברים: "אני מאוד גאה בקבוצת שפילד איגלס אשר נקטה בצעד פרואקטיבי שכזה על מנת לנתץ סטריאוטיפים ולחבק את כל קהילת האוהדים".

בחודש נובמבר האחרון ערכה הנהלת ליגת הראגבי קבלת פנים חגיגית בפרלמנט הבריטי, לציון השקת קמפיין לעידוד הקבלה של שחקנים ואוהדים גאים.

למרבה הצער, הכוונות הטובות של הקבוצה לא עזרו לה על המגרש. היא הובסה על ידי קבוצת הויקינגס בתוצאה 44-16. יחד עם זאת, את החולצות פורצות הדרך אפשר להשיג באמצעות האתר www.eaglespride.co.uk במחיר צנוע של £41.50 (240 ש"ח).

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך