אייטם זה מאירועי שנים קודמות. לאירועים בעולם המתקיימים השנה.

בפעם נוספת, יצוין היום הבינלאומי נגד הומופוביה, לסבופוביה, טרנסבופביה וביפוביה במאות אירועים שונים בכל רחבי העולם, ביניהם פרויקטים חדשים ובעלי חשיבות היסטורית. להלן תקציר ולקט של חלק מהאירועים שיתקיימו השנה במדינות השונות. אייטם זה יעודכן לכשיתקבל מידע נוסף מהפעילים במדינות השונות. אתם מוזמנים לקבל רעיונות לפעילות גם בארץ ולהתעדכן בפעילויות הגלובאליות השונות.

אוסטרליה

במדינת ויקטוריה יושק קוד התנהגות חדש עבור קהילת הספורטאים. במלבורן תיערך הפגנת "אהבה שווה" לאות תמיכה בנישואין חד מיניים. כמו כן ייערכו ברחבי המדינה עוד עשרות הופעות, אירועי ספורט (זו הדרך של האוסטרלים לציין משהו) ופעילויות שונות.

אוסטריה

"משחקים כדורגל נגד הומופוביה" הוא שמו של האירוע שנועד להצביע על האפלייה כלפי להט"ב בעולם הכדורגל. לפרטים נוספים (בגרמנית)

קמרון

ארגוני הלהט"ב מתכננים שורה מרשימה של פעילויות, הכוללות משחק כדורגל, עימות טלויזיוני עם מנהיגים דתיים, הקרנת הסרט "מילק", ודיון שולחן עגול בנושא "אהבה ודת".

ספרד

ארגוני הלטה"ב משיקים קמפיין כלל ארצי להכרזת הומופוביה וטרנספוביה כמחלה חברתית(!), ולהתמודד איתם כמו התמודדות עם מצב 'מגיפה'.

קנדה

הכנסיה הקנדית המאוחדת תקיים תפילה המונית נגד הומופוביה.

קובה

המדינה אימצה את היום הבינ"ל נגד הומופוביה, ומציינת אותו בפעם הרביעית. בראש האירועים עומדת מריאלה קאסטרו, בתו של הנשיא, ומנהלת המרכז הלאומי לחינוך מיני. האירוע המרכזי הוא תערוכה שנפתחה בשבוע שעבר ותתקיים עד ל-18 במאי.

קטע וידאו מתוך מסיבת רחוב שהתקיימה בקובה ב-IDAHO 2009:

גואטמלה

ארגוני הלהט"ב פיזרו שלטים לרגל הבנ"ה בכל רחבי הבירה, גואטמלה סיטי. כמו כן ייערך אירוע ה-Kiss In מול הקתדרלה הגדולה, כדי להעביר לכמורה מסר מאוד מיוחד.

אורוגוואי

חנוכת בית מחסה חדש לנשאי איידס במונטבידאו, הראשון מסוגו במדינה. אל הבירה מגיעים חולים ונשאים מכל רחבי המדינה בתקווה למצוא מרפא, ועד כה רבים מהם מצאו את עצמם ברחוב.

בלגיה

ארגון "קשת וולוניה" יחלק 20,000 תגים נגד הומופוביה לפקידי רשויות המחוז והיישובים.

בלרוס

מצעד הגאווה הסלבי במינסק, שתוכנן לתאריך 15 במאי, לא אושר. חרף זאת הצעדה מתוכנת להתקיים כמתוכנן, כחלק ממספר אירועים – מסיבות, תערוכות, מסיבות עיתונאים וסמינרים, והקרנת בכורה (במדינה פוסט סובייטית) של הסרט "Beyond Gay: The Politics of Pride" של בוב קריסטי.

טורקיה

קהילת הלהט"ב וארגוני זכויות אדם בטורקיה גיבשו תוכנית מרשימה בת שבוע ימים, שתכלול מצעדי גאווה בערים שונות וכן קונגרס בינלאומי שיתקיים בין התאריכים 15-16 במאי, בנוכחותם של חברי פרלמנט מהאיחוד האירופי, מספר ארגוני להט"ב, שגרירים ונציגים של הקהילה הבינלאומית לזכויות אדם.

בנוסף, הסופרת והפילוסופית הקווירית פמיניסטית המפורסמת, ג'ודית באטלר, תנאם בכנס כחלק מהתוכנית. את הפרטים המלאים ניתן למצוא ב- www.antihomofobi.org

צרפת

יותר מ-150 אירועים יתקיימו השנה ברחבי צרפת, לרבות ועידה לאומית שתדון בדתות ובהשפעתן על הומופוביה וטרנספוביה. בועידה ישתתפו נציגים פרוטסטנטים, קתולים, יהודים ומוסלמים דתיים. כמו כן, יושק קמפיין לאומי נגד הומופוביה בכל בתי הספר התיכונים ברחבי צרפת.

מידע נוסף ניתן למצוא באתר הקמפיין – http://homophobie.fidl.org

רוסיה

ברוסיה, ה-17 במאי 2010 יהיה היום בו תהיה פניה רשמית אל ראש עיריית מוסקבה ע"מ לאשר את מצעד הגאווה החמישי במוסקווה, שיתקיים ב -29 במאי. במקביל, הארגון GayRussia יתמוך בארגונים בבלארוס למען מצעד הגאווה הסלאבי, המתוכנן להיערך במינסק לציון IDAHO.

מפריחים בלונים באוויר

עוד ברוסיה, ארגונים אשר השיקו בשנה שעברה את היוזמה Rainbow Flashmob, שבמסגרתה מופרחים לשמיים בלונים צבעוניים כסמל למאבק בהומופוביה, הרחיבו השנה את היוזמה הזו גם לרפובליקה הצ'כית ולערים שונות ברחבי גרמניה. ערים נוספות במדינות שונות מוזמנות להצטרף גם כן ליוזמה זו. בדקו במפות גוגל אילו ערים משתתפות ביוזמת הפרחת הבלונים. לפרטים נוספים על היוזמה ולהצטרפות, היכנסו לאתר Flashmob.

מפריחים בלונים בפטסבורג, IDAHO 2009

מפריחים בלונים בפטסבורג, IDAHO 2009. צילום: אתר rainbowflash.info

גרמניה

פרויקט אנטי הומופוביה Maneo תופס תאוצה עם מהדורה מיוחדת של פרויקט הנשיקות המסורתי, השנה כחלק מפרויקט הנשיקות הבינלאומי. לפחות ב-20 ערים ב-11 מדינות שונות, יתאספו קבוצות כדי לחגוג את החופש לאהוב תחת היוזמה של "פרויקט הנשיקות הגלובאלי". אנשים בכל רחבי העולם יכולים להצטרף לפרויקט הזה על ידי שליחת קטעי וידאו או תמונות, שייערכו לסרטון וידאו בינלאומי.

בריטניה

בבריטניה מכינים תפריט מרשים של תוכניות פעולה לציון IDAHO. בין התוכניות, השתתפות בקמפיין הנשיקות הגלובאלי, פאנל דיונים בנושא הומופוביה באפריקה, הקרנות סרטים, תהלוכות נגד הומופוביה, כנסים ועוד אירועים רבים נוספים בערים רבות ברחבי בריטניה. פירוט נרחב ופרטים מלאים באתר.

קמבודיה

גם השנה יציינו בקמבודיה את IDAHO במצעד גאווה, ולצידו מגוון רחב של פעילויות שונות, ביניהן סדנאות זכויות אדם, פסטיבל סרטים ועוד, שתתקיימנה בין ה-10-17 במאי.

תוכנית מפורטת ניתן להוריד באתר הקמבודי – http://www.phnompenhpride.blogspot.com

רומניה

ברומניה, יתחיל ב-17 במאי הפסטיבל GayFest כשהוא בסימן IDAHO. התוכנית המלאה באנגלית וברומנית באתר www.gay-fest.ro

קניה

בקניה, יעמוד היום הבינלאומי השנה בסימן שינוי דעות קדומות ותפיסות מוטעות כלפי להט"ב. כחלק מהתוכנית, יתקיימו ריקודים ומחזות המבוססים על החוק באוגנדה.

היום הבינלאומי למאבק בהומופוביה וטרנספובה יצוין גם בערים נוספות בקניה לרבות בעיר נקורו ובעיר קיסומו.

אוקראינה

באוקראינה יצוין IDAHO בשבוע פסטיבל קווירי. המטרה היא ליצור נראות חיוביות עבור להט"בים ולחגוג את המגוון. יתקיימו פעילויות רבות ושונות, כגון תערוכות צילום ופסטיבל סרטים בשם "אהבה אחרת". פרטים נוספים ותוכנית שבוע הפסטיבל המלאה ניתן למצוא באתר האוקראיני

 

 

ILGA אירופה

בארגון ILGA אירופה יציינו השנה את IDAHO  באירוע ציבורי גדול שיתקיים בלב רובע האיחוד האירופי בבריסל. מטרתה של פעולת "Rainbow Buzz" היא להעלות את המודעות לזכויות הלהט"ב ולקדם מטרות לקידום זכויותיהם של להט"ב באירופה.

בנוסף, מכינים ב-ILGA אירופה מהדורה מעודכנת ומתוקנת של "מפות הקשת של אירופה", הכוללות גם "אינדקס מדד מדינות קשת הגאווה באירופה".

(פרסום ראשון: 8.5.10)

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך