מחנה קיץ חדש בשם "היי לייט" נחנך בפנסילבניה ארה"ב, ונועד עבור ילדים ובני-נוער בגילאי 8-15, להם לפחות הורה אחד שהוא הומוסקסואל, לסבי, ביסקסואל או טרנסג'נדר. במחנה מתקיימות פעילויות הפנאי והלימודים המסורתיות, וזאת בסביבה המאמצת לחיקה משפחות להט"ביות ואת זכותן לשוויון

המחנה המיוחד נוסד על ידי העובדים סוציאליים ויועצי המחנות הותיקים- כריס הדסון וג'קי מקגאוון. "עבדנו במחנות קיץ מאז שאנו זוכרים את עצמנו, ואנו מתנדבים ביחד זה למעלה מתשע שנים", אמרה מקאוון. "כל שנה העברנו את הנהיגה חזרה הביתה מהמחנה בפנסילבניה בדיונים על רצוננו ליצור מחנה בעל משמעות עבורנו. כריס קיבל השראה מחברי ארגון ה"קולאז'" (COLAGE: Children of Lesbian and Gay’s Everywhere) שהוא ראה כל שנה במצעד הגאווה בניו יורק. וכך נולד 'היי לייט'".

כריס הדסון וג'קי מקגאוון

כריס הדסון וג'קי מקגאוון

הדסון ומקגאוון הקפידו לעבוד רק עם ארגונים פרו-להט"ב בזמן שהם הקימו את המחנה. "בתקופה שחיפשנו את המחנה הכי טוב שיכולנו לשכור, דיברנו עם הרבה מנהלי מתקנים. אם היה לנו ולו ספק קל לגבי מידת התלהבותם כאשר סיפרנו להם שאנו משרתים את קהילת הלהט"ב- היינו מוותרים." לבסוף בחרנו בסאות' מאונטיין YMCA בזכות הצוות שלהם, שהיה נרגש כמונו לגבי "היי לייט", והציעו מתקנים פשוט נפלאים. העדפנו להיעזר רק בעסקים פרו-גיי לצרכינו."

 

"אנו מקדמים את הרעיון של קבלת כל אדם בדיוק כפי שהוא, לא משנה מהיכן הגיע ומי המשפחה שלו"

לגבי תכנית הלימודים, המחנאים הצעירים יכולים לצפות לפעילויות החוץ הרגילות, כמו מדורות או ספורט, בנוסף לפעילויות פנים מהנות של אמנות ומוזיקה, אשר מתקיימות כולן בסביבה מקבלת ופתוחה. "אנו מקדמים את הרעיון של קבלת כל אדם בדיוק כפי שהוא, לא משנה מהיכן הגיע ומי המשפחה שלו", אמר הדסון. "אנו מספקים תכנית פנאי ולימודים שביסודה מונחים ערכים אוניברסליים כמו אחריות, כבוד ושיתוף פעולה. "

האתגר הכי גדול הניצב בפניהם כעת כמחנה חדש הוא "להפיץ את הבשורה". מחנה "היי לייט" צעד עם "קולאז'" השנה במצעד הגאווה שהתקיים בניו יורק, ובמצעדים נוספים שהתקיימו באזור. "הצלחנו להגיע לכנסיות ולבתי-כנסת, למרכזים קהילתיים, לקבוצות להט"ביות ולבתי ספר מקונטיקט עד לוושינגטון הבירה", אמרה מקגאוון. "כיום עדיין יש מקומות פנויים וברצוננו להפיץ את השמועה ולהעלות את המודעות, כך שלכמה שיותר משפחות תהיה את האופציה לשלוח את ילדיהן ל"היי לייט".

"זה מקום ללמוד בו עצמאות וליצור חברויות מדהימות. אנו מאוד נרגשים לספק את החוויה הזו למחנאים בקהילה הזאת, שהיא בעלת משמעות כה רבה עבורנו."

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך