דניאל זמודיו מת מפצעיו, כשלושה שבועות לאחר שהותקף באכזריות בלתי נתפסת על ידי חבורת נאו-נאצים בפארק בסנטיאגו, בשל היותו הומו. התוקפים חרטו על גופו צלב קרס. כעת מקווים פעילי זכויות האדם בצ'ילה, כי הפרלמנט ישלים את החקיקה נגד פשעי שנאה

דניאל זמודיו, מונשם בבית החולים. נפטר לאחר שלושה שבועות שבהם שהה מחוסר הכרה

דניאל זמודיו, מונשם בבית החולים. נפטר לאחר שלושה שבועות שבהם שהה מחוסר הכרה

דניאל זמודיו, סטודנט כבן 24, והומו גלוי, נפטר השבוע מפצעיו לאחר כשלושה שבועות שבהם היה מאושפז מחוסר הכרה. דניאל הותקף בפארק בסנטיאגו על ידי ארבעה נאו-נאצים, כבני 19-25, אשר התעללו בו במשך שש שעות, היכו אותו, כיבו על גופו סיגריות וחרטו על חזהו צלב קרס.

בעקבות התקיפה אמר נשיא צ'ילה סבסטיאן פיניירה, אמר: אנו רוצים לחזור ולומר שיש לנו התחייבות. אנו לא הולכים לסבול כל סוג של אפלייה כנגד אזרחים צ'יליאנים על בסיס המצב הסוציו-כלכלי שלהם, דתם או נטייתם המינית".

אלפים הגיעו לטקס הלוויה של דניאל, כדי לחלוק לו כבוד אחרון, וכדי להביע את שאת הנפש שלהם מהרצח המחריד. פעילי להט"ב הביעו את כעסם על כך שחקיקה נגד פשעי שנאה מתעכבת בפרלמנט למעלה משבע שנים, בשל התנגדותם של פוליטיקאים שמרנים. כעת הם מקווים כי המערכת הפוליטית תתעשת ותעביר את החוק, אשר תכביד את הענישה על מעשי אלימות כנגד להט"ב ומיעוטים אחרים.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך