תקנות תעבורה חדשות בקנדה קובעות כי מטעמי ביטחון, לכאורה, אין להעלות נוסע שהמין הרשום בתעודה המזהה שלו אינו תואם את הרושם החיצוני שהוא יוצר. בלוגרית שחשפה את התקנות נטולות ההיגיון קוראת לסיים את תהליך החקיקה שתגן על האנשים הטרנסג'נדרים

הבלוגרית הקנדית כריסטין מילוי, חשפה כי על פי תקנות ביטחון חדשות שנקבעו לפני כחצי שנה, אנשים טרנסים כמעט ומנועים לחלוטין מלעלות לטיסות במדינה. על פי התקנות החדשות "כלי הובלה אווירי לא יעביר נוסע אם הנוסע אינו נראה כבעל אותו המגדר המצוין בתעודת הזיהוי אשר הוא או היא מציגים."

כריסטין מילוי, הבלוגרית הקנדית שחשפה את התקנות (צילום: מתוך הבלוג)

כריסטין מילוי, הבלוגרית הקנדית שחשפה את התקנות (צילום: מתוך הבלוג)

למרות משמעותו מרחיקת הלכת של הסעיף, אשר תרומתו לביטחון הטיסות מוטלת בספק, בלשון ההמעטה, מתברר כעת כי הוא התקבל ללא כל דיון ציבורי ומבלי שאיש בקהילה הטרנסית כלל ידע עליו. מכיוון שאין המדובר בחוק, אלא רק בתקנות,חתימתו של שר התחבורה הוא כל מה שנדרש היה כדי להעביר אותן.

מילוי מציינת, כי המדובר במצב שכיח בקרב אנשים טרנסים, אשר כדי להשלים הליך פורמלי של שינוי מין, נדרשים להוכיח כי עברו ניתוח לשינוי מין, או שהינם עומדים לעבור ניתוח כזה בתוך שנה. לדבריה, רוב הטרנסג'נדרים אינם מנותחים או אינם מתכוונים לעבור ניתוח, וכן קיימים אנשים טרנסקווירים, אשר אינם בעלי זהות מגדרית התואמת את אחד המינים. מילוי עדכנה כי טרם נודע לה על אדם שנמנע ממנו בפועל לעלות על טיסה, אך התקנות המפלות קיימות, ומאפשרות את קיומו של מצב זה.

לדבריה אין זה מקרי ששר התחבורה, בממשלה השמרנית, מיהר לחתום על התקנות בהיחבא. חקיקה שנועדה להגן על אנשים טרנסג'נדרים באופן גורף נעצרה  בשנה שעברה בסנאט, ערב הבחירות הכלליות, לאחר שכבר עברה את אישור בית הנבחרים. לו היה חוק זה עובר, תקנות אלו היו בלתי אפשריות. מילוי קראה בבלוג שלה להפעיל לחץ על  נבחרי הציבור לחדש את החקיקה ולהביא לביטול התקנות.

בעקבות פרסום הבלוג זכה הגילוי לדיון ציבורי נרחב, ושני חברי פרלמנט אכן הודיעו כי הם מחדשים את המהלכים לחקיקה שתגן על אנשים טרנסג'נדרים.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך