נכשלו מאמצי ההסברה והשכנוע שניהלו ארגוני להט"ב רוסיים ובינלאומיים כנגד חקיקה הומופובית קיצונית. מחוקקי העיר סנקט פטרסבורג, העיר השניה בגודלה ברוסיה, המכונה גם "הבירה הצפונית", קבעו (ברוב של 29 בעד ו-5 נגד) חוק האוסר "הטפה להומוסקסואליות ופדופיליה". על ה'עבריינים' יוטלו קנסות בסך 5,000 עד 1.5 מיליון רובל (כ 50,000 דולר). המתנגדים אגב, עשו זאת בטענה שהחוק אינו מחמיר דיו.

תחת הכותרת "הטפה להומוסקסואליות" צפויים להכלל כל הביטויים של חיים גלויים, ובעיקר של פעילות ציבורית למען שוויון זכויות ללהט"ב.

מועצת העיר נשלטת על ידי מפלגת השלטון ברוסיה, והחשש הוא כי חקיקה דומה תאומץ על ידי ערים נוספות. למרות שמשנת 1993 החוק אינו אוסר קיום יחסי מין חד מיניים, ברוסיה הציבור עודנו מחזיק בעמדות שליליות ביותר כלפי לטה"ב. כמו כן, קיימים חוקים כנגד נישואים חד מיניים ואימוץ על ידי זוגות חד מיניים.

פעילי זכויות להט"ב מפגינים מחוץ לישיבת העירייה בסט. פטרסבורג

פעילי זכויות להט"ב מפגינים מחוץ לישיבת העירייה בסט. פטרסבורג

בעת קיום ישיבת מועצת העירייה ניסתה קבוצת מפגינים למחות כנגד החקיקה ההומופובית, אך נבלמה מייד על ידי המשטרה. פעילי זכויות להט"ב מקווים כי גל החקיקה ייבלם בסופו של דבר על ידי המדינה, אשר חתומה על אמנות בינלאומיות המבטיחות חופש ביטוי, כולל למיעוטים מיניים. בעבר פסק בית הדין האירופאי כנגד העיר מוסקבה, לאחר שנים של סירוב לאפשר את קיום מצעד הגאווה בעיר. למרות זאת, גם לאחר הפסיקה העירייה המשיכה לאסור את קיום המצעד, אשר באופן 'מסורתי' נבלם על ידי ביריונים ובמעצר פעילים להט"בים על ידי המשטרה.

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך