השתתפותו של צ'ז בונו, בנה הטרנסג'נדר של הזמרת שר, בתכנית "רוקדים עם כוכבים", מעוררת גל התבטאויות טרנספוביות בוטות בתקשורת ובאינטרנט

צ'ז בונו, סופר, שחקן ופעיל למען זכויות הקהילה הגאה, נבחר להשתתף בעונה החדשה של "רוקדים עם כוכבים" בארה"ב. העונה ה-13 במספר של התכנית עלתה רק ביום ב' (19.9) וכבר מעוררת התנגדות וביקורת מצד חוגים דתיים שמרניים.

טרם עליית העונה, בלוגים באינטרנט קראו לחרם על סדרת הטלוויזיה. כעת, לאחר שידור הפרק הראשון בו קיבל צ'ז תשואות רמות וניצל מהדחה, טוען הפסיכיאטר ד"ר קית' אבלו כי יש להדיח את צ'ז מהתכנית כדי לא לשלוח "מסרים מבלבלים" לילדים בבית הצופים בתכנית.

 

צ'ז בונו. "משכנע את הילדים לעשות ניתוחים לשינוי מין"

צ'ז בונו. "משכנע את הילדים לעשות ניתוחים לשינוי מין" (צילום:greginhollywood)

ד"ר אבלו, הנוהג להופיע לעתים קרובות בתכניות השונות בערוץ החדשות של רשת פוקס, טוען כי הצפייה בצ'ז (אותו הוא מגדיר כ"לא באמת גבר") עלולה לגרום לצופים צעירים שאינם בטוחים במיניותם להחליט "לקחת את זה צעד רחוק יותר" ולבצע ניתוח לשינוי מין. לטענתו צ'ז בונו נמצא בעיצומו של "קמפיין" במטרה להפוך את הטרנסג'נדרים למיינסטרים ולשכנע ילדים לעשות בעצמם ניתוחים לשינוי מין. אבלו המשיך כי יש להפסיק לבצע ניתוחים לשינוי מין בטענה כי הם "אינם הוכחו כבריאים" וכי "לטרנסג'נדרים יש אחוז תמותה גבוה יותר בגיל צעיר".

לצפייה בראיון עם ד"ר אבלו בתכנית של הפרשן ביל אוריילי ברשת פוקס:

זוהי הפעם הראשונה בה מתמודד טרנסג'נדר בתכנית הריקודים והמלחמה בין ההומופובים לקהילה הגאה לא פסחה גם על הרשתות החברתיות. בעוד בלוגים וקבוצות אינטרס שונות מנסים להדיח את צ'ז, קמו קבוצות רבות בפייסבוק הקוראות להצביע לו ולהשאיר אותו בתכנית. בד בבד, שר זועמת על הביקורת הלא עניינית כלפי בנה וקוראת באמצעות הטוויטר למעריציה לחזק אותו ולפעול לטובתו באתרים השונים.

צ'ז, מצידו, ממשיך לעבוד קשה כדי להישאר ב"רוקדים עם הכוכבים". בפרק הראשון לעונה הוא אמר כי למרות הקושי שהוא נאלץ לעבור בגלל הביקורת נגדו הוא משתדל ליהנות ולעשות עבודה טובה כדי לא לאכזב את האנשים שתומכים בו (ביניהם בוודאי גם אמו, שר, הידועה כתומכת נלהבת בבנה). הוא המשיך וציין כי נהנה מאוד לרקוד בתכנית וכי הוא שמח שהריקוד הראשון כבר מאחוריו. לאחר מכן, בהצבעת השופטים, הוא ניצל מההדחה הראשונה.

לצפייה בריקוד הראשון של צ'ז בונו ב"רוקדים עם כוכבים":

בונו גם מככב השנה בסרט דוקומנטרי על חייו ועל התהליך האישי שעבר לפני הניתוח. “להפוך לצ'ז" (Becoming Chaz) כבר הוצג בפסטיבל סאנדנס וקיבל בעיקר ביקורות טובות ואף נרכש לשידור בערוץ הטלוויזיה של אופרה ווינפרי (ושודר שם בחודש מאי).

רוקדות עם כוכבות

מגישת הספורט גילי שם טוב, היתה לכוכבת הראשונה בעולם, שרקדה עם בת זוג (הרקדנית דורית מילמן) במסגרת תכנית הריקודים. הופעתה זכתה לסיקור נרחב בעולם, וגם עוררה עניין רב בתקשורת המקומית. במועצת הרשות השנייה התקבלו תלונות נגד הופעת זוג הנשים, וכן זכורה התבטאותו של ח"כ ניסים זאב: "מרעילים את הנוער שלנו, זו תוכנית ג'יפה… צריך גמילה לאנשים עם נטיות מיניות". ואולם, הזכיינית "רשת" מסרה אז בתגובה כי היא "מאמינה בפלורליזם, בגיוון תרבותי וחברתי ובזכויות האדם".

ב-17 במאי יצוין בארץ ובעולם היום הבינ"ל נגד הומופוביה וטרנספוביה !

אירועי הבנ"ה / IDAHO יעמדו השנה בסימן מאבק בהומופוביה וטרנספוביה במערכת החינוך ודרך החינוך. 

>> עזרים שונים לפעילות - באנרים ייחודיים של הבנ"ה להטמעה באתרכם, פוסטר הבנ"ה גדול להדפסה, מערך שיעור בנושא הומופוביה ועוד.
>> רעיונות והצעות לפעילויות הבנ"ה
>> לוח אירועי הבנ"ה 2012 בישראל
>> הצטרפו אלינו בפייסבוק
>> הירשמו לרשימת התפוצה

התרגזת? הסכמת? יש לך מה להגיד על הכתבה? לתגובות »

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך